Anasayfa Altcoin Analistler XRP’nin 30 cente yükselmesini bekliyor

Analistler XRP’nin 30 cente yükselmesini bekliyor

Analistler XRP’nin 30 cente yükselmesini bekliyor
0
koinmedya_googlenews

XRP’nin 30 cente (0.30 dolar) yükselmesi analistlerin bir sonraki beklentisi. Bu beklentinin en büyük dayanağı ise Ripple coinin yedi aylık bir düşen kama formasyonunu emin bir şekilde kırması.


Analistler XRP’nin 30 cente yükselmesini bekliyor

Kripto piyasası genelinde son bir haftada yükseliş gördük. Bazıları iyi yüzdelerle kazanç sağladı. XRP gibi altcoinler ise çok daha iyi performans gösterdi. Coin360’ın verilerine bakarsak, üçüncü en büyük kripto paranın son bir haftada yüzde 15 değer kazandığını görürüz.

Her ne kadar bu yükseliş ile XRP 0.24 dolara kadar çıksa da, 3.84 dolarlık tüm zamanların en yüksek değerinden hala yüzde 93 geride. Analistler ise bu son yükseliş eğiliminin yukarı doğru daha büyük bir hareketin öncüsü olduğunu söylüyor.

İlgili – Ripple’ın yükselişi boğa tuzağı olabilir mi?

Analist: XRP yükselişe hazır

Analist CryptoWolf, Ripple’ın XRP coininin son yedi ayda düşen kama formasyonunda sıkışıp kaldığına dikkat çekiyor. Ancak son yükseliş ile buradan kararlı bir kırılma ile çıkış yaptı. Ona göre kripto para ayrıca makro ölçekte önemli olan kilit bir yatay direnci de kırdı.

Bunun üzerinde tweetinde bir grafik de paylaşarak XRP fiyatının hedefinin 0.382 Fibonacci Retracement seviyesi olmasını beklediğini kaydediyor. Bununla da XRP yüzde 25’lik bir yükseliş yapabilir.

XRP’nin yükselişi Bitcoin’e bağlı

Her ne kadar XRP yukarı yönlü kırılmalar yapsa da kripto paranın fiyatı Bitcoin’in hareketlerine bağlı. Lider kripto para ralli yapmazsa o da yapamaz.

İlgili – Ripple fiyatı fırlatma rapmasında – Kalkış ne zaman?

XRP boğalarının şansına BTC’nin teknik verileri ve temelleri BTC’nin hala güçlü olduğunu gösteriyor.

Ocak ayı için olan mevcut aylık Heiken-Ashi mumu yeşil Doji formasyonu çiziyor. Bu da uzun vadeli Bitcoin fiyat trendinin pozitife döndüğüne işaret ediyor. Ayrıca ufukta yaklaşan bir makro dönüşüm de var.

Aşağıdaki grafik, aylık bazda Heiken Ashi mumlarının daha önce ne zaman kırmızıdan yeşile dönüştüğünü gösteriyor. Buna göre yeşil aylık Heiken Ashi mumları neredeyse her zaman parabolik yükseliş ile sonuçlanmış.

XRP'nin 30 cente (0.30 dolar) yükselmesi analistlerin bir sonraki beklentisi. Bu beklentini en büyük dayanağı ise Ripple coinin yedi aylık bir düşen kama formasyonunu emin bir şekilde kırması.

Kripto ve blockchain analiz firması Glassnode’un son raporuna göre, BTC ağının hash oranı son bir yılın zirvesine çıktı. Hash gücü 125 exahashi gösteriyor.

Fiyat ile hash oranı arasında direkt bir bağ olmasa da bu durum BTC ağının ve madencilerin güç kazandığına işaret ediyor.

Kaynak

Etiketler:
X