Anasayfa Bitcoin Bunu da yaptılar: Tesla bilgisayarında Bitcoin kazdılar

Bunu da yaptılar: Tesla bilgisayarında Bitcoin kazdılar

Bunu da yaptılar: Tesla bilgisayarında Bitcoin kazdılar
0
koinmedya_googlenews

Çılgın bir Tesla şöförü Tesla bilgisayarında Bitcoin kazdı. Tesla’yı Bitcoin düğümü haline getirdi. Ancak uzmanlar bu konuda Tesla şoförlerini uyarıyor.


Tesla bilgisayarında Bitcoin kazdılar

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Bitcoin ve kripto paralara karşı olumlu ve destekleyici tutumu ile biliniyor. Elon Musk, geçtiğimiz dönemlerde Bitcoin’e yatırımda bulunduğunu açıklamıştı. Hatta biz geleceğin arabasını üretiyoruz, Bitcoin ise geleceği parası şeklinde açıklamaları oldu.

Bu haberimizde çılgın bir Tesla sahibinin Tesla bilgisayarında Bitcoin kazdıklarını görüyoruz. Tesla arabasında bulunan bilgisayara gerekli programlar yüklenerek araba, Bitcoin düğümüne dönüştürüldü. Aşağıdaki tweet’te Bitcoin düğümüne dönüştürülen arabayı görüyoruz.

Lütfen Bkz: Bitcoin çoktan 2020 dibini görmüş olabilir

2018 yılında başka bir Bitcoin madencisinin Tesla’daki enerjiyi kullanarak Antminer S9 madencilik makinesini çalıştırdı. Aşağıda bu madencinin deneyini görüyoruz. Madenci aşağıdaki videoda Antminer S9 makinelerinin elektrik konusunda etkinliğini gösteriyor.

Ancak uzmanlar Tesla ana kartına Bitcoin düğümlerini yüklemenin çok iyi fikir olmadığını belirtiyor. Bitcoin düğümleri bilgisayarın işletim sistemini yormakta ve bilgisayarın hafızasını doldurmaktadır. Bu durum ise Tesla’nın performansını ve güvenliğini olumsuz yönde etkileyebilir.

Tesla bilgisayarı ana kartına indirilen madencilik yazılımı, madencilik verilerini indirmekte ve blockchain ağına kaydetmekte. Bu süreç bilgisayar işletim sistemini meşgul ediyor ve işletim sisteminin hızını düşürebilir.

Tesla sahibi bu işlemi sadece denemek için gerçekleştirdiği düşünülüyor.

Lütfen Bkz: Bakkt ve CME fazla mı abartılıyor?

Kaynak

X