Anasayfa Altcoin Craig Wright milyar dolarlık Bitcoinlere ulaşamıyor

Craig Wright milyar dolarlık Bitcoinlere ulaşamıyor

Craig Wright milyar dolarlık Bitcoinlere ulaşamıyor
0
koinmedya_googlenews

Craig Wright milyar dolarlık Bitcoinlere ait olduğu iddia edilen private key’lere ulaşamıyor. Wright mahkeme kararını yerine getiremiyor.


Craig Wright milyar dolarlık Bitcoin sorunu

Avustralyalı yazılımcı ve Bitcoin SV’nin CFO’su Craig Wright, kendisinin Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto olduğunu iddia ediyor. Ancak bu konuda kripto para piyasaları pek ikna olmuşa benzemiyor.

Craig Wright ve David Kleiman, Bitcoin’in icat edildiği ilk dönemde ortaklaşa 1 milyonun üzerinde Bitcoin kazdıkları iddia ediliyor. Öyle ki bu iddia Kleiman ailesi tarafından David Kleiman’ın ölümünden sonra mahkemeye taşındı. Mahkeme iddia edilen 1 milyonun üzerindeki Bitcoin’in yarısını Kleiman ailesine devretmesine karar verdi. Bu Bitcoin’lerin varlığı ise Craig Wright’ın Satoshi Nakamoto olduğu iddiasını güçlendirecek bir delil olacaktı.

Wright’ın mahkemeye verdiği ifadeye göre bu Bitcoin’lerle ilgili private key’lerin Ocak 2020’nin ilk günlerinde Craig Wright’ın elinde olması gerekiyordu.

Lütfen Bkz: Craigh Wright yarın 1 milyon adet Bitcoin’e ulaşabilecek mi?

Ancak Tulip Trust emanet kasalarda olduğu ileri sürülen private key’lere Craig Wright ulaşamadı ve mahkemenin talep ettiği devir de böylece gerçekleşmedi.

Craig Wright, mahkemeden gelen ödeme emirlerini çeşitli yöntemlerle şimdiye kadar ertelemeye başardı. Ancak bu ertelemelerinde bir sınırı var. Süreç ilginç bir hal alıyor.

Craigh Wright tarafında bu tür gelişmeler devam ederken 13 Ocak 2020’den sonra Bitcoin Satoshi Vision (BSV) fiyatlarında da ilginç hareketlenmeler yaşandı. Bu tarihte BSV fiyatları 160 dolar seviyesinden 2 gün içerisinde 440 dolar seviyesine kadar çıktı. BSV, Bitcoin Cash’i de geçerek en değerli 4’üncü kripto para haline geldi. Yazının kaleme alındığı saatte ise BSV, 267 dolardan işlem görüyor. Sıralamada ise 5’inciliğe geriledi.

Craig Wright milyar Craig Wright milyar dolarlık Bitcoinlere ulaşamıyorKaynak

X