pawnhub_koinmedya
Anasayfa Altcoin Bitcoin Cash 6 ayın zirvesinde

Bitcoin Cash 6 ayın zirvesinde

Bitcoin Cash 6 ayın zirvesinde
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin Cash 6 ayın zirvesinde. Bitcoin forku BCH, yükselişine devam ediyor. Kripto para son bir günde 100 dolar değer kazandı. Bir haftalık kazancı ise yüzde 48 olarak görünüyor.


Bitcoin Cash 6 ayın zirvesinde

Bitcoin Cash (BCH), piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para. Son 24 saatte yüzde 14’ün üzerinde yükseldi ve şu an yaklaşık 370 dolardan işlem görüyor.

Bu da şunu gösteriyor. Orijinal Bitcoin’in forku olan kripto para, bir hafta boyunca yüzde 100 yükseldi. Geçtiğimiz Cuma günü 250 dolara çok yakın işlem görüyordu. Şu an da 364 dolardan işlem görüyor ki bu aynı zamanda son altı ayın zirvesi. Temmuz 2019’da BCH coin başına 388 dolara kadar çıkmıştı.

koinmedya_brave

Bitcoin Cash’in yükselişinin arkasındaki muhtemel bir sebep, Twitter ve sosya medya üzerinden kripto paraya olan yeni bir ilgi olabilir. Dijital analiz sitesi TheTIE.io’ya göre, sosyal medya kullanıcıları arasında altcoinlere artan orada bir ilgi var.

İlgili – Bitcoin Cash BCH nedir? – 2020, 2025 fiyat tahmini

Bitcoin Cash 6 ayın zirvesinde. Bitcoin forku BCH, yükselişine devam ediyor. Kripto para son bir günde 100 dolar değer kazandı. Bir haftalık kazancı ise yüzde 48 olarak görünüyor.

TheTIE.io kurucu ortaklarından Joshua Frank, Forbes’e yaptığı açıklamada şöyle diyor: “BCH, BSV, ETC ve DASH, hepsi de geçtiğimiz yazdan bu yanaki en yüksek tweet oranlarını gördü. Mesela, Bitcoin Cash 13 Ocak’ta günlük 2000 tweeti geçti. Bu durum Aralık 2018’den bu yana ilk defa yaşanıyor.”

Öyle görünüyor ki piyasa da bu ilgiye bir tepki veriyor. Piyasa değerine göre ilk 20’de bulunan kripto paraların çoğu önemli ölçüde kazançlar gördü. Mesela Ethereum (ETH) şu an yüzde 4 artış ile 171 dolardan işlem görüyor. Ripple’ın XRP’si de son 24 saatte yüzde 4 değer kazandı.

Son yaşanan yükseliş sırasında en garip durumu yine bir Bitcoin forku olan Bitcoin SV (BSV) kaydetti. Bu hafta kocaman değer kazanan kripto para, son 24 saatte yüzde 11 civarında düşüş yaşadı ve 283 dolardan işlem görüyor.

İlgili – Bitcoin SV ve Bitcoin Cash halving madenciler için kıyameti koparacak

Bitcoin öncülüğündeki kripto rallisi

Bu arada piyasa genelindeki kripto rallisine lider kripto Bitcoin (BTC) öncülük ediyor. Ocak ayına 7,000 dolar seviyesinde başlayan BTC, yılın ilk günlerinde önemli ölçüde yükseldi. Bitcoin şu an 9,000 dolar direncinin kapısına dayandı. Burada 10,000 dolar mı yükselir yoksa önce daha aşağılara düzeltme mi yapar? Önümüzdeki günler gösterecek. Ancak teknik temelleri sağlam görünüyor.

Kaynak

Etiketler:
X