Anasayfa Bitcoin Araştırma şirketi: 3 kullanım alanı Bitcoin değerini 1 trilyon dolara çıkarır

Araştırma şirketi: 3 kullanım alanı Bitcoin değerini 1 trilyon dolara çıkarır

Araştırma şirketi: 3 kullanım alanı Bitcoin değerini 1 trilyon dolara çıkarır
0
koinmedya_googlenews

3 kullanım alanı Bitcoin değerini 1 trilyon dolara taşıyabilir. Araştırma şirketi ARK Invest, bu yönde bir sonuca vardı. BTC piyasa değerini her biri 1 trilyon yapabilecek bu kullanım alanlarına bakalım.


3 kullanım alanı Bitcoin değerini 1 trilyon dolara çıkarır

Değeri 1 trilyon dolar olan çok az varlık var. Yine de, Bitcoin analist ve yatırımcıları uzun zamandır kripto paranın piyasa değerinin milyarları aşarak trilyonlara ulaşması bekliyor.

Tabii bu kulağa çılgınca gelebilir. Ancak buna rağmen önde gelen bir araştırma şirketi olan ARK Invest, son raporunda bunun mümkün olabileceğini söylüyor. Rapora göre üç kullanın alanı BTC piyasa değerini 1 trilyon dolar yapabilir. Şu anki 160 milyar dolar değerinden yüzde 525 artış demek oluyor.

koinmedya_bybit

ARK Invest’e göre Bitcoin nasıl 1 trilyon dolar olur?

Önde gelen araştırma şirketi ARK Invest, yakın zamanda Twitter üzerinden “Big Ideas 2020” (2020 Büyük Fikirler) başlıklı raporunu paylaştı. Burada, geçtiğimiz yıla kıyasla çok büyük gelişmeler kaydedebilecek 10 teknolojik trend ve sektör inceleniyor.

İlgili – Bitcoin ne kadar kârlı?

Raporda bahsedilen bu “büyük fikirlerden” biri de Bitcoin. Şirket, BTC’yi uzun süredir gelecekteki finansal sisteme uygulanabilir yatırım ve potansiyel seçenek olarak yakından takip ediyor. Aslında, ARK Invest, Elon Musk’ın bir programda Bitcoin’i övünmesini sağlayan şirket olarak da biliniyor.

3 kullanım alanı Bitcoin değerini 1 trilyon dolara taşıyabilir. Araştırma şirketi ARK Invest, bu yönde bir sonuca vardı. BTC piyasa değerini her biri 1 trilyon yapabilecek bu kullanım alanlarına bakalım.

Bitcoin piyasa değeri grafiği

ARK Invest analistleri ise raporlarında Bitcoin değerinin kısa sürede 13 haneli piyasa değerine ulaşması için üç kullanım alanından bahsediyor. Söz konusu üç kullanım alanı Bitcoin değerini 1 trilyon yapabilir. Şöyle sıralanıyor:

1 – BTC yeni bir para türü

Raporda lider kripto paranın bir değişim aracı haline gelebileceği ve para demonetizasyonu için potansiyel katalizör görevi görebileceği kaydediliyor. İlk dört ekonominin dışındaki ülkelerde 40 trilyon dolarlık M2 (parasal tedbir) para var. Bitcoin bu pazardan yüzde 5 pay alabilirse, piyasa değerini 1 trilyon doların üzerine çıkarabilir.

2 – Bir dijital değer saklama aracı olarak BTC

ARK Invest, ardından Bitcoin’in dijital bir değer saklama aracına dönüşebileceğini belirtiyor. Buna dijital altın da diyebiliriz. Eğer lider kripto para altının 9 trilyon dolarlık piyasa değerinden yüzde 15’ini alabilirse, bu toplamda 800 milyar doları oluşturur.

3 – El konulamaz, offshore varlık olarak Bitcoin

Son olarak araştırmada BTC’nin bir özelliğine dikkat çekiliyor. BTC yakında varlıklılar tarafından el konulamaz bir varlık olarak da görülebilir. HNWI olarak adlandırılan çok varlıklı bireylerin servetinin toplam net değeri 40 trilyon doların üzerinde ifade ediliyor. BTC bu servetin küçük bir kısmını güvence altına alırsa, trilyonu çok rahatlıkla geçer.

İlgili – Bitcoin 9000 dolar – Tam teşekküllü ralli başladı mı?

Bu mümkün mü?

Bitcoin için 50,000 dolar fiyat şu an hayal olarak görülebilir. Ancak önde gelen bazı analistler, bu fiyatın yakında görülebileceğini düşünüyor.

Stock to flow modeli ile bilinen analist PlanB, Mayıs 2020’den sonra BTC fiyatının 50,000 dolar ile 100,000 dolar arasında bir değere doğru kaldığı yerden ilerlemeye devam edeceğini söylüyor. Zaten Bitcoin bu fiyata ulaştığında piyasa değeri de 1 trilyonu kısa sürede bulur.

Kaynak

Etiketler:
X