Home Bitcoin Tom Lee: 2020’de Bitcoin’i harika günler bekliyor
koinmedya_brave

Tom Lee: 2020’de Bitcoin’i harika günler bekliyor

Tom Lee: 2020’de Bitcoin’i harika günler bekliyor
0
fairspin_banner

2020’de Bitcoin’i ne bekliyor. Fundstrat analiz şirketi kurucusu Thomas Lee’ye göre, kripto para piyasası 2020’de yeni ve sağlıklı bir dinamik üzerine yükselecek. Ocak ayındaki fiyat rallisi, dijital varlıklar için daha aktif işlemlerin geri dönüş yaptığını gösteriyor.


Lee: 2020’de Bitcoin’i harika günler bekliyor

Lee ayrıca BTC’nin daha büyük bir ralli yapabileceğini de düşünüyor. Çünkü blok ödülünün yarılaması (halving) henüz fiyatlanmadı. Bu yeni söylem, 2019’daki genel kanı ile çelişiyor. Daha önceki yorumlarda, Bitcoin halving olayının artık fiyata yansıdığı ifade ediliyordu. Lee ise 2020’nin başlaması ile farklı düşündüğünü belirtiyor.

Thomas Lee (@fundstrat) Twitter üzerinden şöyle yazdı: “2020’de kripto paralardaki gelişen performans, bu yıl daha iyi ve sağlıklı bir dinamiğin başladığını gösteriyor. Bizim görüşümüze göre, üç pozitif faktör, Bitcoin ve diğer kriptolar için 2020’de itici güç görevi görecek.”

Fundstrat raporu, bu üç pozitif faktörü şöyle formüle ediyor: Halvening + jeopolitik riskler + 2020 seçimleri (ABD başkanlık seçimleri) = Kripto için yüzde 100 getiri.

İlgili – Bitcoin ne kadar kârlı?

Fundstrat, düzenli olarak raporlar ve işlem fırsatları üretiyor. Şimdi de kripto para sektörü için iyimser sayılabilecek bir görüntü çiziyor.

Pozitif durumu temel alan Lee, 2020’nin Bitcoin ve Ethereum (ETH) yılı olabileceğine inanıyor. Bu yorumların zamanlaması da dikkat çekiyor. Bitcoin şu an yükseliyor ve muhtemelen 10,000 dolar direnci ile de yüzleşecek.

Geçtiğimiz yıl kripto dünyasının önündeki en büyük engel düzenleyici baskısıydı. Ancak yeni yıl ile birlikte gözler ABD seçimlerine çevrildi. Tabii kripto ticareti ile ilgili yeni düzenlemelerin çoğu da artık uygulandı.

Bitcoin rallisi

2020'de Bitcoin’i ne bekliyor. Fundstrat analiz şirketi kurucusu Thomas Lee’ye göre, kripto para piyasası 2020’de yeni ve sağlıklı bir dinamik üzerine yükselecek. Ocak ayındaki fiyat rallisi, dijital varlıklar için daha aktif işlemlerin geri dönüş yaptığını gösteriyor.

Bitcoin fiyatı da 8,700 doların üzerine çıktı ve daha fazla direnci kırabileceğinin işaretlerini veriyor. Şimdiye kadar Ocak ayın durağanlık dönemi olur görüşüne meydan okuyor. Yeni yıl da fiyat rallisi ile açılış yaptı. Önceki yıllardaki gibi yılın en dip seviyesini oluşturmadı.

Bu arada Lee de şu anki fiyat yükselişi ile ilgili görüşünü CNBC röportajında açıkladı. Ona göre bu ralli bir FOMO (kaçırma korkusu ile yapılan alımlar) değil. Bu fiyat keşfinin yeni bir aşaması.

İlgili – Bitcoin 2020 ilk 15 gününde yüzde 22 yükseldi – Devamı gelir mi?

Kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X