Home Altcoin Ripple haber Ripple neden 30 cente yükselebilir?
koinmedya_brave

Ripple neden 30 cente yükselebilir?

Ripple neden 30 cente yükselebilir?
0
fairspin_banner

Ripple neden 0,30 dolara yükselebilir? Bazı popüler kripto para analistleri, Ripple (XRP)’de yaşanan düzeltmenin geçici olduğunu ve yakın vadede kritik direnç seviyesinin kırabileceğini iddia ediyor.


Ripple neden yükselecek?

Son zamanlarda kripto piyasasının toplam değerinde görülen artış, en çok XRP gibi büyük altcoinlere yaradı. XRP son birkaç gündür güzel bir ivme yakaladı.

0.20$ direncini kırarak 0,24 dolara kadar yükseldi. 20 cent bölgesi, 2019’un sonlarında 0.17$‘a düşmeden önce, kripto para birimi için güçlü bir destek seviyesi olduğunu kanıtlamıştı.

Pozitif volatilite, uzun süredir kötü bir performans sergileyen kriptoyu, bir ralli görmesinin önündeki tek engel olan kritik trend çizgisine doğru itti.

Şimdi bazı analistler, bu seviyenin yakın vadede kırılmasının, pariteyi aylardır görmediği seviyelere doğru taşıyacak büyük bir yükselişe neden olabileceğini iddia ediyor.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada XRP, %3 civarında değer kaybederek 0,228 dolardan işlem görüyor. En son dün, 24 cente kadar yükseldikten sonra parite, bir miktar düzeltme yaptı.

Yine de mevcut fiyat, haftalık en düşük seviyesi olan 0,20 dolardan ve daha da önemlisi 0,18 dolarlık bir aylık düşük seviyesinden kayda değer bir tırmanışa işaret ediyor.

Ripple neden yükseldi?

XRP gibi büyük altcoinler arasında görülen yükseliş, Bitcoin’in son birkaç hafta içinde kapıldığı yükseliş trendi ile eşzamanlı olarak ortaya çıktı. Bununla birlikte, analistler, BTC’nin bu trendi devam ettireceğini ve 8,800 doların üstünde istikrar kazanacağını öngörüyor.

Bitcoin’in takip edeceği trend, yakın vadede altcoinlere de yol gösterecek. Ve 9.000$’ın üzerinde bir artış, XRP’nin uzun bir süredir kıramadığı önemli bir direnç seviyesinin üzerine çıkmasını sağlayabilir.

Twitter’da, daha çok XRP ile ilgili analizlerini paylaşan popüler bir kripto para birimi analisti olan Harry, 11 Ocak’ta oldukça ses getiren bir tahminde bulundu. Analist, mevcut eğilim çizgisinin kırılması durumunda müthiş bir yükseliş trendinin başlayabileceğini söyledi.

Analistin tahmin ettiği gibi Ripple parabolik bir artışa işaret eden bir trende girdi. 11 Ocak’ta 0,21 dolar civarında işlem görürken, dün 0,24 dolara kadar yükseldi.

ripple-neden-koinmedya-com

Analist şöyle bir paylaşımda bulunmuştu:

“Hafta sonuna kadar 6 aylık negatif teknik direnç test edilecek. XRP’nin önümüzdeki hafta muhtemelen 33 centi zorladığını görmek şaşırtıcı olmayacak.”

Dün ise: “ 6 aylık RSI teknik seviyesi dün kırıldı ve burada 6 aylık azalan trend çizgisinden geri çevrildi, ancak bugün büyük olasılıkla kıracak” dedi. 

XRP ne kadar yükselir?

 Analiste göre, boğalar pariteyi, kısa vadeli kilit direncin üzerine başarılı bir şekilde itmeyi başarırsa, XRP daha fazla yükselebilir. Bu trend çizgisinin üzerinde gerçekleşecek bir kırılma, kriptoyu 0,30 doların üzerine taşıyabilir.

Aynı zamanda Twitter’daki bir başka popüler kripto analisti Crypto Rand da, kriptonun yakında 0.30$’a yaklaşabileceğini hatta bu seviyeyi geçebileceğini tahmin ediyor.

Aşağıdaki grafiği paylaşan Crypto Rand, düşüş trendinin kritik direnci kırılırsa, XRP’nin parabolik bir ralliye başlayacağını ve 0.30$’a yükseleceğini söyledi.

Yukarıdaki grafikte bahsedilen seviyelere baktığımızda, kriptonun sırasıyla 0.25$ ve 0.30$ civarında iki temel direnç seviyesiyle karşı karşıya olduğu görülüyor. Dolayısıyla bu seviyelerin her ikisinin üzerinde gerçekleşecek kırılmalar, potansiyel olarak büyük bir makro yükseliş trendini başlatabilir.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X