Home Altcoin Altcoinler parabolik yükseldi – Kripto para piyasası güç kazandı
koinmedya_brave

Altcoinler parabolik yükseldi – Kripto para piyasası güç kazandı

Altcoinler parabolik yükseldi – Kripto para piyasası güç kazandı
0
fairspin_banner

Altcoinler parabolik yükseldi. Bunun en başlıca sebebi ise kripto para piyasasının sağlam bir yükseliş trendi yakalaması. Birçok yatırımcı ise altcoinlerdeki bu parabolik yükselişi, 2017 yılındaki büyük rallinin ilk aşamalarındaki duruma benzetiyor.


Altcoinler parabolik yükseldi

Kripto piyasasında Bitcoin ve diğer büyük altcoinlerde görülen ralli, kilit alçalan kanalda bir kırılma yaptı. Bu formasyon piyasayı sürekli daha aşağıya doğru götürüyordu. Bunun kırılması ise yükseliş trendinin bir başlangıç yaptığının işareti olabilir.

Piyasa genelinde görülen büyük yükseliş trendleri, temelde Bitcoin’in son rallisinden destek alıyor. BTC fiyatı, Ocak ayındaki 6,800 dolarlık dipten 8,900 dolara kadar yükseldi. Bunu yaparken de kilit bir seviyeyi kırdı.

Bitcoin fiyatı 8,900 dolara dokunduktan sonra bir miktar geri çekilme yaşadı. Ancak yine de boğalar BTC fiyatını 8,000 dolar bölgesinin üst kısmında destekliyor. Bu da alıcılar arasındaki güce işaret ediyor.

İlgili – Analiz: ZRX pump senaryosu – Yüzde 45 yükseliş yapabilir

Bitcoin’in 8,000 dolar bölgesinin üst seviyelerinde yatay seyir izlemesi ise başlıca altcoinler için kazanç sağlayabilecekleri kaçırılmaz fırsatlar sunuyor. Bu durum da altcoin yatırımcılarını canlandırdı.

Twitter’deki popüler kripto para analistlerinden Crypto Rand, Twitter üzerinde yaptığı son paylaşımında, piyasa genelindeki yükseliş ile aylardır süren alçalan kanalın kırıldığını bildiriyor. Analiste göre, mevcut ralli sadece bir başlangıç olabilir.

Crypto Rand şöyle dedi: “Kripto piyasası değeri: Altı aylık düşüş trendini kırdı ve hacim rekorları kırıyor. Muhteşem görünüyor.” Bunu söylerken de aşağıdaki grafiğe işaret ediyor.

Altrocinler yükseliyor. Bunun en başlıca sebebi ise kripto para piyasasının sağlam bir yükseliş trendi yakalaması. Birçok yatırımcı ise altcoinlerdeki bu parabolik yükselişi, 2017 yılındaki büyük rallinin ilk aşamalarındaki duruma benzetiyor.

 

Altcoinler parabolik harekete başladı – Daha fazla yükseliş gelir mi?

Yatırımcılar çok uzun süredir, çok merakla beklenen altcoin sezonu ne zaman olur diyor soruyordu. Şimdi öyle görünüyor ki altcoin sezonu birçoklarının beklediğinden de yakın olabilir.

Son birkaç günde, birden fazla büyük altcoin parabolik ralliler kaydetti. Bu tür yükselişler en son 2017’in sonlarına doğru görülmüştü.

İlgili – Bitcoin Cash ve Bitcoin SV 3 ayın zirvesinde

Mesela, Bitcoin SV haftalık dip seviyesinden yüzde 160 yükselebildi. Gün içi zirve olarak BSV 400 dolar bile gördü. Buradan 306 dolara düşmesine rağmen yine de hala önemli ölçüde değer kazanmış sayılabilir.

Parabolik yükseliş trendi sancıları çeken başka bir kripto ise DASH. 50 doların altında olan haftalık dip seviyesinden yüzde 200’e yakın bir artış kaydetti. Şimdi de Haziran 2019’da kaydedilen son bir yılın zirvesine yaklaşıyor.

Altcoinlerdeki rallinin istikrarını ise Bitcoin’in önümüzdeki günlerdeki hareketi belirleyecek.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X