Home Bitcoin Bitcoin işlem hacmi patlama yaptı – Umutlanmalı mıyız?
koinmedya_brave

Bitcoin işlem hacmi patlama yaptı – Umutlanmalı mıyız?

Bitcoin işlem hacmi patlama yaptı – Umutlanmalı mıyız?
0
fairspin_banner

Bitcoin işlem hacmi patlama yaptı. Umutlanmalı mıyız? Son 24 saatte 46 milyar dolarla tüm zamanların en yüksek işlem hacmine ulaşan BTC nereye gidiyor?


Bitcoin işlem hacmi patlama yaşadı – Bundan sonra ne olacak?

 

Kripto para piyasaları sansasyonel dönemlerinden birini yaşıyor. Dün sabah saatleri itibariyle bütün piyasayı etkisi altına alan kripto boğa koşusu, etkisini biraz kaybetmiş gibi gözükse de hala devam ediyor.

Yaşanan bu boğa koşusu sansasyonel olmasının yanında Bitcoin için tarihi bir önem de taşıyor. Çünkü 48 saat öncesine kadar 20 milyar dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin işlem hacmi, an itibariyle tarihinin en yüksek rakamı olan 46 milyar dolara kadar çıkmış bulunuyor.

bitcoin işlem hacmi patlama

Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek liste fiyatına ulaştığı Aralık 2017’de bile 24 saatlik işlem hacminin sadece 15 milyar dolarda kalmış olması, kripto para sektörünün son 2 yılda ne denli büyüdüğünü ve popülerleştiğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

bitcoin işlem hacmi patlama

Bitcoin işlem hacminin bu derece artması,‘hacimler çeşitli borsalarca şişiriliyor’ söylentilerini beraberinde getirse de bu, insanların Bitcoin halving moduna girdiğini ve ona göre işlem yaptıkları gerçeğini değiştirmiyor.

İlgili haber: İran gerginliği Bitcoin fiyatını14.000 dolara yükseltebilir mi?

Bitcoin SV, Bitcoin’i gölgede bırakıyor!

Bitcoin son 1 ayda 2.000 dolar değer kazanmasına ve işlem hacminin rekor seviyelere ulaşmasına rağmen kripto Twitter tartışmalarında, değerini yüzde 100‘den fazla arttıran Bitcoin SV’ye daha çok yer veriyor.

İlgili haber: Craig Wright yine yaptı yapacağını – BSV yüzde 100 arttı

Bitcoin SV yaşanan yükselişin nedeni olarak Craig Wright’ın gerçek Satoshi Nakamoto’nun kendisi olduğu iddiasını destekleyici içerisinde 1 milyondan fazla Bitcoin olan cüzdan anahtarlarının olduğu begeleri mahkemeye sunması gösteriliyor. Bu bilgilerin herhangi bir kesinliği olmasa da, birçok kripto para takipçisi buna inanmayı tercih ediyor. Bazıları ise bu söylentilerin gerçek olmadığını ve Craig Wright’ın gerçek amacının Bitcoin SV’de manipülasyon yaratmak olduğunu ifade ediyor.

Değerlendirme

Kripto para piyasalarında yaşanan bu olağan dışı fiyat ve hacim hareketleri için pek çok söylenti dolanıyor. Ancak genel kanı olarak, geçen sene Litecoin’i saran ve LTC’yi 20 dolardan 140 dolara kadar çıkaran yarılama etkinliği çılgınlığının, Bitcoin Halving sayesinde bu sene de BTC piyasalarında yaşanacağı dile getiriliyor.

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X