Home Altcoin Analiz: Ripple parabolik yükselişine başlıyor olabilir
koinmedya_brave

Analiz: Ripple parabolik yükselişine başlıyor olabilir

Analiz: Ripple parabolik yükselişine başlıyor olabilir
0
fairspin_banner

Ripple parabolik yükselişine başladı mı? Popüler kripto para analistleri, Ripple (XRP)’nin henüz parabolik yükselişe başlamadığını, dünkü artışın sadece bir başlangıç olduğunu iddia ediyorlar.


Ripple parabolik yükselişine ne zaman başlayacak?

Dün, XRP boğaları için harika bir gün oldu! Çünkü, Bitcoin çok önemli kilit bir direnç seviyesine doğru ilerlerken, Ripple (XRP), BTC karşısında yaklaşık %5, USD karşısında ise %12’nin üzerinde değer kazandı.

Kripto piyasasının kapitilizasyonu, önemli ölçüde güç kazanmaya devam ederken, böyle bir yükseliş momentumu ortaya çıktı. Analistler şimdi, XRP’nin çok daha fazla artış elde etmenin eşiğinde olabileceğini ve önemli birkaç trend çizgisinin kırılması durumunda, devam eden yükselişin parabolik hale gelebileceğini belirtiyorlar.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada XRP, %7 oranında artarak 0,237 dolarlık fiyattan işlem görüyor ve bu da son 24 saat içinde 0,22 dolar seviyelerinden %10’un üzerinde kayda değer bir artış elde ettiğini gösteriyor.

ripple-parabolik

Bitcoin’in 8700$‘a doğru yükselişi ve pek çok büyük altcoinin elde ettiği devasa kazançlar ile birlikte, XRP’de devam eden ralli, piyasa genelinde büyük boğa koşusu için önemli bir zemin oluşturuyor.

Şu anda kripto para birimi, fiyatı sıkı bir şekilde yönlendiren 6 aylık bir direnç seviyesinin üzerine çıkmak üzere. Ve analistler, bu seviyenin üzerinde gerçekleşecek bir kırılmanın, yakın vadede paritenin, çok rahat bir şekilde 0.33 dolara yükselmesine neden olabileceğini ön görüyorlar. 

Twitter’da, daha çok XRP ile ilgili analizlerini paylaşan popüler bir kripto para birimi analisti, oldukça dikkat çekici bir tahminde bulundu. Harry adlı bu analist birkaç gün önce, mevcut eğilim çizgisinin kırılmasının, müthiş bir yükseliş trendinin başlamasına neden olacağını söylemişti.

Tam da analistin tahmin ettiği gibi Ripple parabolik bir artışa işaret eden bir trende girdi. 11 Ocak’ta 0,21 dolar civarında işlem görürken, dün 0,24 dolara kadar yükseldi.

“Hafta sonuna kadar 6 aylık negatif teknik direnci test edecek. XRP’nin önümüzdeki hafta muhtemelen 33 centi zorladığını görmek şaşırtıcı olmayacak.”

Bir sonraki büyük ralli parabolik bir trende yol açabilir mi?

XRP piyasaya girdiğinden beri, istikrarlı bir şekilde büyümek yerine, parabolik döngülerde hareket etme eğilimine sahip oldu. Elbette Harry, kriptonun yakında 0.30 doların üzerinde büyük bir ralli göreceğine inanan tek analist değil.

Crypto Rand olarak bilinen bir başka popüler analist de geçtiğimiz günlerde, paritenin, %30‘un üzerinde bir artış göreceğini ileri sürdü. Aşağıdaki grafiğe işaret eden Crypto Rand’a göre, düşüş trendindeki direnç kırılırsa, Ripple parabolik bir ralliye başlayacak ve  0.30$’a yükselecek.

Geçmiş veriler, XRP’nin kayda değer rallilerinin çoğunun parabolik hareketlerle sonuçlandığını gösteriyor. Dolayısıyla, 0.30 doların üzerindeki bu muhtemel artış, kriptonun dikey bir yükselişe başlamasına yol açacak büyük bir satın alma baskısına neden olabilir.

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

 

koinmedya_brave
0
0
0
X