Home Altcoin Ripple destekli MoneyGram Hindistan’a açılıyor!
koinmedya_brave

Ripple destekli MoneyGram Hindistan’a açılıyor!

Ripple destekli MoneyGram Hindistan’a açılıyor!
0
fairspin_banner

Ripple destekli MoneyGram Hindistan pazarına açılıyor! Haziran 2019’da, uluslararası havale ve ödeme devi MoneyGram ve Ripple arasında kurulan startejik ortaklık güçleniyor.


Ripple destekli MoneyGram, şimdi de Hindistan’a yöneldi!

Ripple destekli MoneyGram girişimi, çeşitli coğrafyalarda finansal momentuma katkı sağlamaya devam ediyor. MoneyGram, havale ve ödeme hizmetlerini genişleterek Hindistan piyasasına girmek için EbixCash ile işbirliği yaptı.

Geçtiğimiz yıl San Francisco merkezli kripto ve fintech devi Ripple ile stratejik bir ortaklık kuran küresel para transferi ve ödeme şirketi MoneyGram, şimdi de Hindistan pazarına açılıyor.

Şirket bugün, finansal hizmetlerini Hindistan’daki müşterilere sunmak için Ebix, Inc. yan kuruluşu EbixCash ile ortaklık yaptığını açıkladı. Bugün yapılan açıklamaya göre, Ripple destekli MoneyGram, bundan sonra EbixCash’in Hindistan’daki yaklaşık 320.000 dağıtım mağazasına erişecek.

MoneyGram EbixCash ortaklığı, Ripple ve XRP için ne ifade ediyor?

MoneyGram müşterileri, “200 ülke ve bölgede” istedikleri herkese para göndermek için şirketin hizmetlerini kullanabilecekler. Bu anlaşma ile birlikte firma, havale hizmetlerinde 3 milyar doların üzerinde bir hacim bekliyor. Ve EbixCash ise bu yeni ortaklık sayesinde, yıllık gelirinin 20 ila 35 milyon dolar arasında olacağını tahmin ediyor.

MoneyGram’ın baş gelir sorumlusu Grant Lines, ortaklığa ilişkin şöyle bir değerlendirmede bulundu:

 “Hindistan, hala dünyanın en büyük havale alıcısı ve ülkedeki lokasyonların yaklaşık yüzde 80’ine sahip lider bir marka olan EbixCash ile ortaklığımız sayesinde, bu kritik pazarda daha iyi hizmet vermekten heyecan duyuyoruz.”

Bugünkü duyuruda açıkça belirtilmemiş olsa da, anlaşma hem Ripple hem de XRP için çok şey ifade ediyor. Zira MoneyGram, 2019’un ortasından beri Ripple ile ortak çalışmalar yürütüyor.

Ayrıca XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple kasım ayında, MoneyGram’a 20 milyon dolarlık ilave yatırımla, daha önce yapılan anlaşma doğrultusunda taahhütte bulunduğu 50 milyon dolarlık yatırımı tamamlamıştı.

Daha yakın bir zamanda şirket, Ripple’nin MoneyGram’a yaptığı 50 milyon dolarlık yatırımın ardından, havale ödeme sisteminde XRP’nin kullanımını artırdı. Ripple şimdi MoneyGram’ın yaklaşık yüzde 10’una sahip ve anlaşmanın şartlarına göre, hissesini gelecekte %15’e çıkarabilir.

Ripple destekli MoneyGram Hindistan'a açılıyor!

Bu arada MoneyGram, ticari faaliyetlerini giderek artıyor. Firma temmuz 2019’da Samsung dahil bölgedeki büyük şirketlere hizmet veren bir ödeme şirketi olan Sentbe aracılığıyla Güney Kore pazarına gireceğini açıkladı.

MoneyGram’ın başkanı ve CEO’su Alex Holmes, şirketin Hindistan gibi “küresel alandaki kilit pazarlara” odaklanarak hizmet alanını genişletmeyi hedeflediğini söyledi.

“Hindistan’ın en büyük finans borsası ile ortaklık yapmak önemli bir kilometre taşı ve EbixCash’in, müşteri odaklı hizmetlerimize erişmek için MoneyGram platformuna katılması bizi sevindirdi.” 

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X