Home Ethereum Ethereum makro düşüş trendini kırmak için bu seviyeyi geçmeli
koinmedya_brave

Ethereum makro düşüş trendini kırmak için bu seviyeyi geçmeli

Ethereum makro düşüş trendini kırmak için bu seviyeyi geçmeli
0
fairspin_banner

Ethereum makro düşüş trendini sonlandırabilir. Ancak bunun için ilk önce kırması gereken kilit bir seviye var.  


Ethereum makro düşüş trendinin kırmak için bu seviyeyi geçmeli

Ethereum (ETH) aylardır boğa trendinde kalıyor. Hatta 2019’da global piyasalar ile Bitcoin yeni rekor kazançlar elde ederken, ikinci en büyük kripto para kayıplar verdi. ETH bu dönemde birçok varlıktan daha kötü performans sergiledi.

2018 yılındaki ayı piyasasından önce 1,400 dolar civarında zirve kaydeden Ethereum, buradan yüzde 90’lık bir düşüş yaşadı. Kripto para son aylarda çok baskı altında.

Bütün bunlara rağmen, önde gelen bir kripto para traderine göre, ETH’deki makro düşüş trendi yakında sona erebilir. Bunun için Ethereum bir kilit seviyeyi kırması gerekiyor.

Ethereum makro düşüş trendini sonlandırabilir. Ancak bunun için ilk önce kırması gereken kilit bir seviye var.

İlgili – 2020’nin en iyi yatırımı Ethereum olabilir

Ethereum 200 doları kırmalı

Önde gelen kripto para traderlerinden Dave the Wave, Bitcoin’deki güçlü pumpın Ethereum’a da bugün yükselmeye yardım yardım ettiğini belirtiyor. Ancak buna rağmen ETH’nin hala makro düşüş trendinin çok altında kaldığını da belirtiyor. Bu trend çizgisi, bir yıldır kripto paranın önünü tıkıyor.

Trader, ETH’nin bu düşüş trendini kırmak için mevcut seviyesinden yüzde 35 yükselmesi gerektiğini de belirtiyor. Eğer Ethereum 202 doları geçerse, birden fazla kilit direnci kırmış olur. O zaman da artık önündeki engellerin önemli bir kısmı kalkar.

Dave the wave (@davthewave) ayrıca “ETH şu an iyi görünmeye başlıyor. BTC’yi yenerek makro düşüş trendi çizgisini kırabilecek mi?” de yazdı.

İlgili – Ethereum 7 aylık düşen kamayı kırmak üzere – Peki ya sonrası?

Teknikler mümkün olduğunu söylüyor

Tabii 200 dolar çok uzak bir hedef gibi görünebilir. Ancak yine de teknik veriler bunun mümkün olduğunu belirtiyor.

Kripto para traderi CryptoWolf, yakın bir zaman Twitter’de paylaştığı bir grafikte, Ethereum fiyatının 7 aylık düşen kama formasyonunu kırdığını bildirmişti. Bu grafik formasyonunun büyüklüğü ve öneminden dolayı, burası destek olarak ETH’nin daha fazla yükselmesine yardım edebilir.

Bu arada temel veriler de yakın bir zamanda büyümeye işaret ediyor.

Tarihi verilere dayanarak, temel verilerin fiyatta büyük bir artışa yol açabileceği de söylenebilir. İkinci en büyük kripto paranın önünde aşırı bir yükseliş için potansiyel var. Bu yükseliş ise ETH’yi yeniden 200 dolar ve 300 dolar seviyelerine taşıyabilir.

Kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X