Anasayfa Bitcoin Bitcoin Teknik Analiz Bitcoin fiyatı yeni bir ralliye başladı! Hedef: 9000 dolar!

Bitcoin fiyatı yeni bir ralliye başladı! Hedef: 9000 dolar!

Bitcoin fiyatı yeni bir ralliye başladı! Hedef: 9000 dolar!
0
koinmedya_googlenews

 Bitcoin fiyatı yeni ve büyük ralliye hazır! Bazı kripto para analistlerine göre, Bitcoin konsolidasyon sürecinden kurtuldu ve yakın vadede yükseliş trendini devam ettirecek.


 Bitcoin fiyatı yeni bir yükseliş trendi başlatıyor!

Bitcoin’nin boğa ve ayıları, son günlerde güç savaşı veriyor ve kontrolü ele almaya çalışıyorlar. Bu da bazı analistlerini, BTC’nin yakın vadede nereye gideceği konusunda daha önceki tahminlerini değiştirmelerine neden oldu. Ve BTC’nin kararsız adımları, analistleri bir çıkmaza doğru sürüklüyor gibi görünüyordu.

Bitcoin, son zamanlarda gösterdiği aşırı volatilitenin ardından, son birkaç gün boyunca yaklaşık 8.100 dolar civarında seyrederek yatay işlem hareketleri sergiledi.

Bitcoin fiyatı yeni bir yükseliş trendine hazırlanıyor. Ki zaten makro zaman dilimi içinde, şu anda sağlam bir yükseliş trendinde olduğu aşikar. Bu nedenle bazı analistler, boğalar tarafından temel desteğin savunulmasını, kripto para biriminin önümüzdeki saatlerde veya günlerde 8.750 dolara kadar çıkmasına neden olabileceğini tahmin ediyor.

Bitcoin konsolidasyondan kurtuldu ve yükseliş trendine başladı!

Boğalar, dün öğleden sonra kriptonun 8.200 dolara tırmanmasına izin veren bir miktar satın alma baskısı oluşturdu. Fakat Bitcoin, hızlı bir geri çekilme yaşadı ve güçlü bir destek bulmadan önce 8.000 dolara kadar düştü. Ardından dün neredeyse gün boyu, 8100-8200 dolar arasında işlem gördü.

Ancak Bitcoin fiyatı yeni bir raalliye başlamış gibi görünüyor. Ve yazımızı yayına hazırladığımız sırada yaklaşık %5 oranında kayda değer bir artış elde ederek 8515 dolardan işlem görüyor. Twitter’da popüler bir kripto para birimi analisti olan Josh Rager, dün paylaştığı bir tweette Bitcoin grafiği ile ilgili birtakım veriler paylaştı.

Ve parite, yakın vadede 7,700 dolar civarında izlediği kilit destek seviyesinin üzerinde kalmayı başaramazsa, büyük bir satış baskısıyla karşılaşabileceğini iddia etti.

Bununla birlikte Rager’e göre, yukarı yönlü hedefler doğrultusunda, boğalar kriptoyu 8,170$’ın üzerine çıkarabilirse, Bitcoin fiyatı yeni bir boğa koşusuna başlayabilir. Dünkü tweetinde de BTC’nin 8.750 dolara kadar yükselebileceğini söyledi.

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1216734154072711168

Analistin yaptığı bu ikinci tahmin gerçekleşecek gibi görünüyor. Nitekim şu an için boğalar, yukarı yönlü güzel bir ivme yakalamayı başardı ve pariteyi 8520 doların üzerine taşıdı.

Boğaların BTC’yi yakında 9000$’lık bölgeye doğru itebileceğine inanan tek analist elbette Rager, değil. Twitte’da tanınmış başka bir kripto analisti de, Rager’in tahminine çok benzer bir yorum yaptı.

100 bin civarında bir takipçi kitlesine sahip olan Squeeze adlı kripto para analisti de dün, kritik bir trend çizgisinin şu anda Bitcoin’i yukarı ittiğini söyledi.

Günlük Bitcoin grafiğinin oldukça iyi göründüğünü söyleyen Squeeze göre, trend çizgisi korunduğu sürece, Bitcoin fiyatı yeni bir yükseliş momentumu kazanabilir. Yukarıda attığı tweette, bu grafik doğrultusuna BTC’nin 8.650 dolara doğru yükselmeye devam edeceğini söyledi.

Ayrıca 2019 yılında ayı sezonunu bilen analist dün Twitter’da, BTC’nin önümüzdeki aylarda büyük bir yükseliş trendine başlayacağına işaret eden bir grafik yayınlamıştı.

BTC için birkaç önemli faktörün oluşmaya başladığını söyleyen Dave the Wave isimli analist, devam eden bu rallinin sona ermeyeceğini ifade etti.

Kaynak

X