Anasayfa Altcoin Galatasaray Gal token avı başlıyor

Galatasaray Gal token avı başlıyor

Galatasaray Gal token avı başlıyor
0
koinmedya_googlenews

Galatasaray Spor Klubü resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre Galatasaray Gal token avı Ocak ayı içinde başlatılacak. Peki süreç nasıl ilerleyecek?


Galatasaray GAL token avı başlıyor

Bildiğiniz gibi Galatasaray geçtiğimiz aylarda Socios.com ile anlaşma imzalamıştı. Anlaşma çerçevesinde taraftar tokeni konseptinde tasarlanmış GAL tokenler üretilecek ve halka satışı gerçekleştirilecekti. Her bir GAL token 10 TL üzerinden satılacak. Satış henüz başlatılmadı ancak spor klubünün Ocak ayı için bir süprizi var.

Daha önce Pokemon Go oyunundan aşina olduğumuz konum yerleştirmeli GAL token avı düzenlenecek. Siteden yapılan resmi açıklamada şu satırlara yer verildi:

koinmedya_brave

Lansmanın öncesinde Socios.com binlerce Galatasaray Taraftar Token’ını Ocak ayı boyunca Socios.com mobil uygulaması içerisindeki artırılmış gerçeklik özellikli Token Avı bölümünde ücretsiz olarak avlanabilir duruma getirecek. Ayrıca Socios.com’un resmi kriptoparası olan Chiliz’den ($CHZ) de yüz binlercesi bu şekilde ücretsiz olarak avlanabilecek. Chiliz’ler önümüzdeki ay Galatasaray Taraftar Token’ı Arzı (FTO) gerçekleştiğinde Galatasaray Taraftar Token’ıyla takas edilebilecek. Bir kere yakalandığında token’lar kullanıcının uygulama içi cüzdanına transfer olacak.

Peki Token Avı nasıl çalışıyor? Geo-location teknolojisiyle Socios.com taraftar token’larını dünyanın her yerinde stadyumlar, turistik yerler, şehir merkezleri gibi milyonlarca noktaya taraftarların onları avlaması için yerleştiriyor. Taraftarlar her gün uygulamaya giriş yaparak Chiliz ve Taraftar Token’larını topluyor.

Günlük Global Av’a (Daily Global Hunt) katıldığınızda konumunuzdan bağımsız çevrenizde 7 adet soru işareti ortaya çıkacak. Soru işaretlerine dokunduğunuzda her biri Chiliz ($CHZ) veya Taraftar Token’ı olarak belirecek. Token’a yaklaştığınızda tek yapmanız gereken basitçe üzerine tıklamak. Bu sırada artırılmış gerçeklik modu aktif hale gelecek ve artırılmış gerçeklik ortamında token’ın üzerine dokunarak uygulama içi cüzdanınıza ekleyebileceksiniz.

Socios.com mobil uygulaması şu anda Android telefonlar için indirilebilir durumda. iOS sürümü ise çok yakında indirilebilir olacak.

 Yazarın Notu:

Fenerbahçe Spor Klubü “FenerOl” kampanyası üzerinden destek programı başlatmıştı. Galatasaray ise destek programını kripto paralar üzerinden yürütüyor. Şüphesiz bu durum kripto para adaptasyonu yani kullanım oranlarını artırma konusunda atılmış önemli bir adım. Programın başarıya ulaşması durumunda diğer takımlar tarafından da benzer programların düzenlenebileceğini belirtelim.

Yapılan resmi açıklama için Tıklayın

Detaylı bilgi için Tıklayın

X