Home Altcoin Ripple 20 cent desteğine tutunmayı başardı
koinmedya_brave

Ripple 20 cent desteğine tutunmayı başardı

Ripple 20 cent desteğine tutunmayı başardı
0
fairspin_banner

XRP son 2 yılın en düşük seviyesine düştü ancak tekrardan Ripple 20 cent desteğine tutunmayı başardı. Orta vadede XRP fiyat artışı devam edeceğe benziyor.


Ripple 20 cent desteğine tutundu

Politik ve ekonomik kriz döneminde Bitcoin’in güvenli liman olduğu iddia edilirdi. Kasım Süleymani saldırısının ardından yaşanan ABD-İran gerginliği ile beraber Bitcoin, 6.900 dolar seviyesinden 8 bin doların üstüne çıktı. Bir kere daha Bitcoin, kriz anında değerini arttırdı. Bu süreçte bazı altcoinlerde de değer artışı yaşandı. Bu altcoinlerden birisi de Ripple’ın XRP’si. Kasım Süleymani saldırısının ardından XRP yüzde 13’ün üzerinde değer kazandı. Ripple 20 cent desteğine tutunmayı başardı.

Lütfen Bkz: Son on yılın en çok kazandıran 3 varlığı

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, XRP arzı ile önemli açıklamalarda bulundu. Garlinghouse, Ripple XRP dump’ında bulunuyor iddialarını reddetti ve Ripple’ın ancak araştırma ve geliştirme faaliyetleri için XRP bozdurduğunu belirtti. Ripple’ın fiyatlarda manipülasyon yapmadığını ve yapamayacağını ileri sürdü. Ripple 2019 yılının son günlerinde yatırımcılarından 200 milyon dolar değerinde C fonları sağlamayı başardı. Bu fonlarla Ripple, yeni ürünler geliştirmeyi ve yeni pazarlara açılmayı planlıyor.

XRP, yazının kaleme alındığı saatte 21,5 cent’ten işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte XRP günlük fiyatlarından elde edilen direnç ve destek seviyelerini görüyoruz.

ripple 20 cent Ripple 20 cent desteğine tutunmayı başardıGrafiğe göre XRP 0,5 Fib değerlerine denk gelen 23,3 cent seviyesinde bir direnç ile karşılaşacak. Bununla birlikte XRP, 18 Aralık 2019’da (yaklaşık 1 ay önce) 18 cent’in altına gerileyerek Ağustos 2017 tarihinden sonra en düşük seviyesine gördü. Dibi gördükten sonra XRP kısmi bir toparlanma gösterdi. 0,236 Fib değerine denk gelen 16,8 cent seviyesinde ise ana destek seviyesi beliriyor.

Lütfen Bkz: Ripple CEO’su XRP fiyatı hakkında önemli açıklamalarda bulundu

XRP fiyatlarının orta vadedeki görünümü için 4 saatlik ortalama fiyat değişimine bakıyoruz. Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarının Bollinger Band’larını üsten kestiğini görüyoruz. Ayrıca RSI grafikleri ve Aroon göstergeleri orta vadede XRP yükseliş trendinin devam edebileceğini gösteriyor.ripple 20 cent Ripple 20 cent desteğine tutunmayı başardıKaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X