Home Ethereum Ethereum 150 dolar direncini kırmaya hazırlanıyor – Boğalar 200 doları da alır mı?
koinmedya_brave

Ethereum 150 dolar direncini kırmaya hazırlanıyor – Boğalar 200 doları da alır mı?

Ethereum 150 dolar direncini kırmaya hazırlanıyor – Boğalar 200 doları da alır mı?
0
fairspin_banner

Ethereum 150 dolar direnci için hazırlık yapıyor. Bu seviyenin kırılması, bir sonraki kritik direnci gündeme getirecek. ETH’nin 200 doları kırması mümkün mü?


Ethereum 150 dolar direncini kırmaya hazırlanıyor

2020 yılının başlangıcı Ethereum boğaları için pozitif bir durum oluşturdu. Kripto para da psikolojik seviyesi 150 dolara doğru kademeli olarak yükseliş kaydetti. Bitcoin fiyatının 2019 yılı boyunca kaydettiği büyüme, öyle görünüyor ki bir altcoin sezonuna ilham olmadı. İlk sıradaki iki altcoin ETH ve XRP, her ikisi de yılı kayıp ile kapattı. Buna rağmen Ethereum geçtiğimiz iki hafta boyunca istikrarlı bir büyüme gösterdi. Bu süre zarfından yüzde 14 büyüdü ve şimdi de 144.50 dolardan işlem görüyor.

ETH’deki kademeli yükseliş, 4 saat grafiğinin kilit direnci olan 145.93 doların kırılmasına hazırlık yaptı. Bu hareket ise boğa yükseliş momentumunu başlatabilir. Bir analist ise direncin kırılması durumunda Ethereum fiyatının 200 dolara doğru emin adımlarla yürüyebileceğini düşünüyor.

İlgili – 2020 Ethereum fiyat tahmini

Ethereum 150 doları kırmanın eşiğinde

Kısa süreli grafiklere bakarsak, ETH/USD fiyatı 145.93 dolar kilit direncini kırmanın eşiğine geldi. RSI son birkaç haftadır 50 seviyesinin üzerinde geziniyor ve aşırı alım bölgelerine doğru boğa bir görünüm çiziyor. Direncin kırılması hemen ETH/USD paritesinde yükseliş momentumuna hoş geldin der. Bu zaman da 160 dolar, 180 dolar ve muhtemelen de 200 dolar direncine doğru bir atılım görebiliriz.

Ethereum 150 dolar direnci için hazırlık yapıyor. Bu seviyenin kırılması, bir sonraki kritik direnci gündeme getirecek. ETH’nin 200 doları kırması mümkün mü?

Boğalar piyasanın çekimlerine karşı gelerek ETH/USD paritesinde higher low hareketler çiziyor. Bunun sonucunda da fiyat 141 dolar ile 145 dolar arasına yerleşti. Peki, boğalar fiyatı 200 dolara doğru itebilir mi?

200 dolar mümkün mü?

Yakın vadede Ethereum’un 200 dolara çıkabilmesi için mevcut fiyat seviyesinden yüzde 40 değer kazanması gerekiyor. Daha önce de belirtildiği gibi, böyle bir yükseliş için kilit öneme sahip durum, kripto paranın 150 dolar direncini kırması olacak. Dahası, Ethereum 2.0’ın başlaması ve Serenity güncellemesi muhtemelen bu yıl gerçekleşecek. Bununla da kripto paranın temelleri daha da güçlenecek.

İlgili – Buterin, Serenity ve Ethereum 2.0 tarihleri hakkında konuştu

ConsenSys kurucu ortaklarından Andrew Keys’e göre, Ethereum ağının güncellenmesi ve Proof of Stake (POS) konsensüs mekanizmasına geçiş bu yıl bitmeden gerçekleşecek. Bu gelişmeler kripto paraya ihtiyacı olan itmeyi sağlayacak. Bundan dolayı 200 doları yeniden ele geçirmesi çok zor görünmüyor.

Kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X