Anasayfa Altcoin İçeriden bilgi alan XRP yatırımcıları mı var?

İçeriden bilgi alan XRP yatırımcıları mı var?

İçeriden bilgi alan XRP yatırımcıları mı var?
0
koinmedya_googlenews

Binance XRP vadeli işlemlerine başladıklarını duyurdu ancak içeriden bilgi alan XRP yatırımcıları mı var? Binance duyurusundan önce XRP fiyatları artmaya başladı.


İçeriden bilgi alan XRP yatırımcıları mı var?

Binance borsası XRP için vadeli işlemler platformunu nihayet başlattı. Bugün Binance kripto para borsası tarafından yapılan açıklamaya göre yatırımcılar, Ripple’ın XRP’si üzerinden Binance vadeli işlemler platformunda kaldıraç kullanılarak vadeli işlemlerde bulunabilecek. XRP yatırımcıları, 75 kata kadar kaldıraç kullanabiliyor.

Binance’deki XRP vadeli işlemler sayesinde XRP’nin günlük işlem hacminde ciddi artışlar yaşandı. İşin garip olanı ise Binance tarafından yukarıdaki duyurunun yapılmasından önce XRP fiyatlarında artış yaşanması. Bu ise akıllara içeriden bilgi alan XRP yatırımcıları mı var sorusunu getiriyor.

Lütfen Bkz: Ripple CEO’su XRP fiyatı hakkında önemli açıklamalarda bulundu

XRP, CoinMarketCap verilerine göre Türkiye saatiyle 6 Ocak 2019 (dün), saat 11:00’da 19,6 cent’ten işlem görüyordu. Günün sonunda ise 22,3 cent seviyesine kadar çıktı. Yani yaklaşık yüzde 14 kadar değer kazandı. Yazının kaleme alındığı saatte ise XRP, 21,2 cent’ten işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarında son hafta yaşanan değişimi görüyoruz.

içeriden bilgi İçeriden bilgi alan XRP yatırımcıları mı var?Beincrypto’dan Daniel Phillips’e göre bazıları içeriden yani Binance’den bilgi aldı ve duyuru yapılmadan önce XRP almaya başladı. Sino Global Capital’in CEO’su Matthew Graham’a göre Binance duyurusu yapıldığında XRP’de yüzde 8’lik artış vardı.

İçerden bilgi alınarak yapılan işlemler bazı ülkelerde ciddi bir suç olarak kabul ediliyor. ABD’de menkul kıymetler borsasında geçmiş dönemde benzer faaliyette bulunan bazı yatırımcılar, 20 yıla kadar varan suçlamalarla hâkim karşısına çıktılar ve kendilerini savunmak zorunda kaldılar.

Lütfen Bkz: Küresel tansiyon artmaya devam ederse Bitcoin 8 bin dolara çıkar mı?

Kaynak

X