Anasayfa Kripto para Haber “100 milyon yeni yatırımcı geliyor”: Coinbase CEO’su
koinmedya_brave

“100 milyon yeni yatırımcı geliyor”: Coinbase CEO’su

“100 milyon yeni yatırımcı geliyor”: Coinbase CEO’su
0

100 milyon yeni yatırımcı geliyor, iddiasında bulundu Coinbase CEO’su Brian Armstrong. Coinbase’deki bloğunda Brian Armstrong kripto paraların geleceği ile ilgili önemli bir makale kaleme aldı.


100 milyon yeni yatırımcı

ABD merkezli ünlü kripto para borsası Coinbase, kripto para borsası derecelendirmesinde en yüksek notu alan borsa ve en güvenilir kripto para borsası olarak biliniyor. Coinbase CEO’sunun açıklamalarına göre kripto para piyasalarına 100 milyon yeni yatırımcı geliyor.

Lütfen Bkz: Tron yatırımcıları Tron’un Coinbase’de listelenmesini istiyor: Bu neden önemli?

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’a göre insanlar, kripto paraların hangi yatırım sınıflandırmasına dahil olup olmamasına bakmaksızın ciddi yatırımda bulunacak. Bu ilginin temelinde de kripto para şirketlerinin ilginç uygulamalar (Dapps) geliştirmesi yatıyor. Dapps adı verilen blockchain tabanlı uygulamalar, son günlerde internet kullanıcıları tarafında ilgi görüyor. Bu uygulamalar, kripto paraların kullanımını gerektiriyor ve adaptasyonunu ise arttırıyor.

Armstrong’a göre blockchain tabanlı oyunlar, finansal uygulamalar, eğlence oyunları, medya araçları ve diğer uygulamalar sayesinde kripto para piyasalarına 100 milyon yeni yatırımcı daha gelecek.

Armstrong, 2020 yılı boyunca birçok yeni girişim, kripto para içerikli uygulamalarla piyasada boy gösterecek. Bu süreç ise kartopu etkisi oluşturarak piyasaya daha çok yatırımcının gelmesine yol açacaktır.

Armstrong’a göre küresel piyasalardaki paranın yüzde 90’ı  kurumlar tarafından alıkonuldu. Eninde sonunda bu kurumlar, kripto para piyasaları ile irtibat kuracak ve yatırım portföylerine kripto paraları da katacak.

Lütfen Bkz: Justin Sun portföyüne Dlive isimli yeni bir şirket daha kattı

Coinbase’in CEO’su, önümüzdeki 10 yıl içerisinde blockchain tabanlı finansal değişimin daha belirgin hale geleceğini vurguluyor. Örnek olarak merkez bankalarının dijital para birimlerine geçmesi ve Libra gibi stabil coin’leri örnek veriyor. Armstrong, iddialı bir öngörü de bulunarak İMF’nin de Çin merkez bankası gibi dijital bir para birimi çıkarabileceğini ileri sürüyor.

Kaynak

koinmedya_brave
X