Home Bitcoin Hani ölmüştü? Bitcoin 2019’u %94 yukarıda tamamladı
koinmedya_brave

Hani ölmüştü? Bitcoin 2019’u %94 yukarıda tamamladı

Hani ölmüştü? Bitcoin 2019’u %94 yukarıda tamamladı
0
fairspin_banner

Bitcoin 2019’u %94 artışla tamamladı. Diğer tüm varlıkların kat kat üstünde gelir sağlayan önde  gelen kripto para, karşıtlarını da susturmuş oldu.


Bitcoin 2019’u rekorla tamamladı

Bitcoin, geçtiğimiz birkaç ay içinde çok iyi sonuç vermedi ve Haziran ayında 14.000 dolardan 2019 Aralık’ta 6.400 dolara kadar düştü. Bu, Bitcoin’in Haziran’daki zirveden %55 oranında düşüşte olduğu anlamına geliyordu. Bu dramatik düşüş, bazı önde gelen kripto karşıtı yorumculara büyük bir özgüven sağladı.

Amerikalı hedge fon yöneticisi Mark Dow, BTC’nin “textbook echo-bubble” yani balon formasyonunda kaldığını iddia etti. Ayrıca Bitcoin’in 20 haftalık ve 50 haftalık hareketli ortalamalarının üzerinde kapanamadığını gösteren bir grafiğe dikkat çekti ve 2018 mağlubiyetinin tekrarını ima etti.

Dow’un son iddiası, Twitter’da Bitcoin’in can çekişerek ölmesini beklediğini yazdıktan kısa bir süre sonra geldi. Dow’un beklentisi Bitcoin’in, kafa bulan ve azalan frekans ve yoğunluğa sahip FOMO spazmları ile noktalanan bir sonu olması!

Olay şu ki, kripto para piyasasındaki son düşüş iyimser bir gerçeği gizliyor: 1 Ocak 2019’da 3.700 dolar civarında işlem gören Bitcoin o tarihten bu yana %94 yükseldi. Bu nedenle, yukarıda bahsedilen kişinin Bitcoin’in bir “echo-bubble” ve “1.000 dolar veya daha düşük bir yolda” olduğu çağrılarına kulak vermeyin.

Kripto para yorumcusu TraderKoz tarafından tespit edildiği gibi, Bitcoin 2019’daki performansı, son yedi ay içinde diğer tüm ana akım varlık sınıflarını etkili bir şekilde geride bıraktığı anlamına geliyor. Yorumcu özellikle 2019’da %29,09’luk bir artışla S&P 500’e ve geçen yılı %18,3 artışla tamamlayan altının ons fiyatına baktı.

İlgili: Bitcoin geri döndü: İlk hedef 7500 dolar!

Boğalar Devam Edebilir mi?

O zaman soru şu: Boğalar yükseliş momentumunu 2020 ve ötesine taşıyabilir mi? Bitcoin 2019’u tekrar edebilir mi?

Bir dizi analiz ve araştırmaya göre, kesinlikle.

Kripto para analisti Philip Swift, yakın zamanda yayınladığı bir haberde, boğa koşusunun BTC için yeni başladığını öne süren işaretlerin birleştiğini öne sürdü. Bitcoin’in 350 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kalması, Bitcoin ağ momentumunun geleneksel ayı piyasası seviyelerinden çıkmaya başlaması ve Altın Oran çarpanı, müthiş bir rallinin ufukta olduğunu gösteriyor.

Temel ilkeler bunu destekliyor. Fundstrat’tan Tom Lee hisse senetlerindeki rallinin Bitcoin için satın alma talebini artıracağını belirtti. Lee hisse senetlerindeki gücün riske toleranslı yatırımcıların sermayeyi Bitcoin’e ve klasik yatırımcılar tarafından “riskli” kabul edilen diğer piyasalara geri çekmeye başlaması için zemin hazırlaması gerektiğini öne sürdü.

Lee ayrıca yaklaşmakta olan blok ödül azaltma / halving ve Çin’in blockchain teknolojilerini benimsemesinin 2020 için boğa görünümünü desteklediğine dikkat çekti. Ne dersiniz? Bitcoin 2019’daki performansını tekrarlayabilir mi?

İlgili: Daha çok Bitcoin haberi için lütfen tıklayın

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X