Home Altcoin Justin Sun portföyüne DLive isimli yeni bir şirket daha kattı
koinmedya_brave

Justin Sun portföyüne DLive isimli yeni bir şirket daha kattı

Justin Sun portföyüne DLive isimli yeni bir şirket daha kattı
0
fairspin_banner

Söylentiler doğru çıktı ve Tron CEO’su Justin Sun grubuna DLive isimli blockchain tabanlı canlı akış platformunu kattı. Bu sayede Justin Sun, 2019 bitmeden son şirket alımını da yapmış oldu. 


Justin Sun, DLive ile medya sektörüne açılıyor

Çin merkezli söylentiler doğru çıktı ve Justin Sun, portföyüne bir şirket daha ekledi. Geçtiğimiz günlerde twitter üzerinden yeni bir şirket alımı hakkında söylentiler gündem oluşturuyordu.

Lütfen Bkz: Tron ve BitTorrent yatırımcılarını ilgilendiren iki gelişme

Tron ve BitTorrent’ın kurucusu Justin Sun’in grubuna eklediği yeni şirket, blockchain tabanlı canlı akış platformu DLive.

BitTorrent’tan dün yapılan açıklamaya göre DLive kendi platformunu Tron blockchain’ine taşıyor. Anlaşma gereği BTT canlı akış platformu BLive de yeni platform ile entegre hale gelecek.

Justin Sun’a göre medya ve sosyal medya araçlarının merkezileştiği günümüzde blockchain tabanlı medya araçları önemli fırsatlar sunuyor.

Dapps’in kurucusu Kyle Lu’ya göre DLive gibi blockchain tabanlı medya araçları geleceğe yönelik bağımsız içerik üretenler için önemli fırsatlar sunuyor. Youtube’de önemli içeriklere imza atmış olan PeWDiePie gibi Youtuber’ların DLive platformuna geçtiği ileri sürülüyor.

DLive, Youtube gibi merkezi yayın araçlarından farklı olarak kullanıcılara içeriklerinin sahibi olma imkanı tanıyor. Oysa Youtube’ye bir video yüklediğinizde o videonun sahibi artık siz değil Youtube oluyor.

Tron yazının kaleme alındığı saatte 1,33 cent’ten işlem görüyor. Tron fiyatında ise düne göre yüzde 2,92’lik bir düşüş yaşanıyor. Tron fiyatlarındaki bugünkü düşüşün etkisi ile CoinMarketCap sıralamasında 12’e geriledi.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X