BTC : 84499 ₺ ETH : 2759 ₺ XRP : 2.146 ₺ LTC : 418.4 ₺ USDT : 7.308 ₺ XLM : 0.7521 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinRipple haberleri
  3. Ripple yorum ve Ripple 2020 tahminleri

Ripple yorum ve Ripple 2020 tahminleri

Ripple yorum ve Ripple 2020 tahminleri
0
huobi_koinmedya

Ripple yorum ve tahminlerine, 2021 ve sonrası için, daha önce yapılan 4 USD ve 20 USD’lik fiyat tahminlerini irdelemekle başlayalım. Evet, belki birçoğumuza, bu tahminler imkansız gibi geliyor olabilir. Bugünkü yazımızda, temel dinamikler ve teknik göstergeler doğrultusunda XRP’yi 2020 ve sonrasında neler beklediğinden bahsedeceğiz. İşte Ripple 2020 tahminleri ..


İşte Ripple yorum ve kitlesel kabule dayalı Ripple 2020 tahminleri!

Ripple yorum ve tahminlerine, 2021 ve sonrası için, daha önce yapılan 4 USD ve 20 USD’lik fiyat tahminlerini irdelemekle başlayalım. Evet, belki birçoğumuza, bu tahminler imkansız gibi geliyor olabilir.

Ama BTC’nin, 2015-2017 yıllarında 100 kat artış kaydettiğini hatırlayacak olursak, “kripto para piyasasında hiçbir şey imkansız değil” diyebiliriz. Dijital para dünyasında kitlesel kabul açısından en umut verici kripto para birimi olan XRP, neden benzer bir artış kaydetmesin?

Peki 2020 ve sonrasında Ripple neden yükselecek? İşte Ripple 2020 tahminleri!

koinmedya_brave

XRP’nin yükseleceğine işaret eden sebeplerin belki de en önemlisi “kitlesel benimsenme”.  San Francisco merkezli Fintec şirketi Ripple Labs’in yerel tokeni olan XRP’yi diğer kripto para birimlerinden ayıran şey de aslında bu.

Teknik işaretlere ve XRP’nin fiyat grafiğine geçmeden önce, bu konuya açıklık getirmeye çalışalım ve ardından, uzmanların “Ripple yorum ve Ripple 2020 tahminleri”nden bahsedelim.

Kitlesel kabule dayalı Ripple 2020 tahminleri

Kripto paraların kullanımı giderek artsa da yakın zamanda, kripto paraların fiat para birimine dayalı bankacılık sisteminin yerini alması mümkün görünmüyor. Fakat Ripple bu alanda şu ana kadar çok büyük adımlar attı ve atmaya da devam ediyor.

 

koinmedya_brave

Birçok dijital para biriminin ilerleme kat edememesinin nedenlerinden biri de; liderlerinin, tokenleri yatırımcılar ve ortaklıklar açısından cazip hale getirecek geliştiricileri ya da yöntemleri seçememesi.

Bu konuda çok iyi olan Ripple ise şirket olarak, başarılı ve hızlı bir şekilde risk sermayesi yatırımcılarını ve büyük yatırımcıları çekmeyi başarıyor. Bu şirketler, ödeme işlemlerini kolaylaştırmak ve güvence altına almak adına Ripple’a yatırım yapıyor.

ripple 2020 tahminleri


Ayrıca işlemlerde XRP kullanımı son zamanlarda, gerçekten anlamlı bir artış kaydetmeye başladı ve piyasalarda XRP’ye olan talep hızla arttı.
Bununla birlikte, 2020 yılına girmeden hemen önce Ripple, 200 milyon dolarlık yatırım aldığını açıklamıştı. Bu yeni sermayenin de, XRP’nin benimsenme sürecini hızlandırmak için kullanılacağı öne sürüldü.

Fortune ile yaptığı bir röportajında, şirketin CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple’nin şu anda 300’den fazla müşterisi olduğunu söyledi. Ripple’nin müşteri tabanının 2020’de %30-40 büyümesini beklediğini ve ağ üzerindeki işlem hacminin %600‘den fazla artacağını ifade etti.

SBI ve Route 66 Ventures gibi şirketler tarafından da desteklenen 200 milyon dolarlık fon, bankaların, Ripple teknolojisini, neden benimsemesi gerektiğini sorgulayan XRP karşıtlarının iddialarını çürütmeye ve Ripple 2020 tahminleri için pozitif bir tablo çizmeye yardımcı olabilir.

Dahası Garlinghouse’nin röportajda söylediklerinden, Ripple’nin, XRP ekosistemini gerçekten büyütmeyi hedeflediği anlaşılıyor. Şöyle ki; yeni yatırım konusundan bahsederken Garlinghouse, Ripple’ye yönelik yatırımcıların ilgisinin çok fazla olduğunu ve zaten şirketin paraya ihtiyacı olmadığını söyledi.

Ancak bu fonların, şirkete “bilanço esnekliği” sağlayacağını ifade etti. Ayrıca ünlü CEO, gelecek yıl şirketin, bünyesine 150 yeni çalışan dahil edeceğini söyledi ve bunun yanı sıra yeni ofisler açacaklarından bahsetti.

Bu arada, kitlesel benimsenmenin en önemli işaretlerinden biri de Ripple’nin, dünyadaki en büyük para transferi hizmetlerinden biri olan Moneygram ile yaptığı stratejik ortaklıktır. 

XRP’nin merkezi bir para birimi olduğu sık sık gündeme getirilirken, Ripple, bu iddialara şiddetle karşı çıkıyor. Daha önce Garlinghouse, bu konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Ripple şirketi yarın kapanırsa, XRP ledger çalışmaya devam edecektir. Bu, Ripple’den bağımsız açık kaynaklı, merkezsiz bir teknolojidir. ”

İşlem hacminin ve kullanım durumlarının artmasıyla birlikte, geçtiğimiz yıl olduğu gibi 2020 yılında da Ripple, temel dinamiklerinin güçlendiğine dair işaretler gösteriyor. 

XRP ağının işlem hacmi son zamanlarda önemli ölçüde arttı. Bununla birlikte uzmanlar, Ripple yorum ve fiyat tahminlerini belirtirken, işlem hacminde yaşanan artışın, fiyat hareketlerini destekleyeceği konusunda iyimser bir tablo çiziyorlar.

Ripple 2020 tahminleri ve teknik görünüm

XRP fiyatının çöküşü 2019’un en dikkat çeken olaylarından biriydi. Ripple’nin gelişmeye devam eden temel dinamikleri ve artan sayıdaki ortaklıkları sayesinde XRP fiyatının, büyük bir boğa koşusu yapacağı tahmin edilirken, kripto büyük bir fiyat çöküşü yaşadı. Ve son 2 yılın en düşük seviyelerini test etti.

Fakat tüm bunlara rağmen bazı analistler, XRP’nin, trend dönüş formasyonu olarak bilinen dev bir çanak formasyonu oluşturduğunu iddia ediyor. Trend dönüş formasyonları yükseliş veya düşüş trendlerinin, tam tersi hareketlerle karşılaşacağını gösteren trendlerdir.

Çanak (Dip) oluşumunda fiyat, belirli bir düşüş sürecini tamamladıktan sonra dip oluşumu sırasında uzun bir süre dar alanda hareket eder. Bununla birlikte varlığın, işlem hacmi de düşer ve çanağın dip noktasında en düşük seviyeye ulaşır. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki; bu yatay seyir aylar sürebilir.

İşlem hacmi de dibi gördükten sonra, arz-talep arasındaki denge, talep lehine artmaya başlar ve fiyatlar istikrarlı bir yükseliş başlatır. Dolayısıyla analistlerin Ripple yorum ve analizlerine göre: “XRP fiyatı, 2020’de dev bir çanak (dip) formasyonunda hareket edecek ve bu da 2020’de başlayan bir yükseliş trendine zemin hazırlayacak.”

Ripple (XRP), 2020’de yeni bir dip yapabilir mi?

Teknik olarak, Çanak (Dip) Formasyonu olarak adlandırılan bu formasyonla birlikte, bazı kripto para traderleri, XRP’nin istikrarlı bir yükseliş başlatmadan önce 2020’nin ilk yarısında büyük bir dip oluşturacağına inanıyorlar.

Dahası, gümüş’ün 5 yıllık fiyat grafiğiyle çok fazla benzer noktaları olduğunu ve mevcut görünümün, gümüşün dip yapmadan önce konsolide olduğu zaman dilimiyle neredeyse aynı olduğunu ifade ediyorlar.

 

Bazı analistler, bu oluşum doğrultusunda XRP için uzun vadede, önce 4USD, daha sonrasında ise 20 dolar gibi şaşırtıcı bir tahminde bulunuyor. Onlara göre XRP, hemen 4 ya da 20 dolar olmayacak belki, ama uzun vadeli bu hedefin temeli, 2020’de atılacak.

Ancak, Ripple 2020 tahminleri ve analizleri doğrultusunda, ilk olarak XRP’nin bu büyük çanak formasyonunu tamamlaması ve dip oluşturması gerekiyor.

Nitekim, bu tür trend dönüş formasyonlarında, alış veya satış sinyalini alabilmek için formasyonun tamamlanmasını beklemek  gerekiyor. Bu formasyonun oluşumunda belirli bir düşüş sürecini tamamlayan fiyat genellikle, dip oluşumu sırasında uzun bir süre dar alanda hareket eder.

Ripple yorum ve analizlerine göre, fiyat, bu şablona göre hareket etmeye devam ettiği ve BTC liderliğinde süren uzun vadeli kripto boğa piyasası da devam ettiği sürece XRP, er ya da geç tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri dönecek.

Bu da uzun vadeli fiyat hedeflerini ön plana çıkaracak ve yeni zirveler için zemin hazırlayacak. İşte o zaman, XRP, çok daha büyük kitleler tarafından kabul görecek ve XRP’ye olan büyük talep, fiyatını artıracak. 

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: