BTC : 1.803 ₺ ETH : 6.78E-6 ₺ XRP : 67.9 ₺ LTC : 0.0008323 ₺ USDT : 343.8 ₺ XLM : 524.1 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. 2020 Ethereum için büyük potansiyel barındırıyor

2020 Ethereum için büyük potansiyel barındırıyor

2020 Ethereum için büyük potansiyel barındırıyor
0

2020 Ethereum için bir öncekinden çok farklı bir yıl olacak. ETH fiyatı beklentileri karşılamasa da temeller her geçen gün güçleniyor.


2020 Ethereum için büyük potansiyel barındırıyor

Ethereum 2019 yılını kayıpla bitirdi. Özellikle de neredeyse yüzde 100 artış ile yılı kapatan Bitcoin’in çok altında bir performans sergiledi. Bu düşük performans ile çelişecek ölçüde güçlü temellere sahip. Bu temellere ise önemli bir destek DeFi girişimlerinde kilitli önemli ölçüde ETH miktarından geliyor.

Bazı faktörler ve kilit veriler, temeller açısından 2020 yılının Ethereum için başka bir muhteşem yıl olacağını gösteriyor. Peki, bu temeller ve pozitif veriler ETH fiyatına güç kazandırır mı?

İlgili – Ethereum Bitcoin karşısında Golden Croos ile kilit direnci kırmaya odaklandı

koinmedya_brave

Temeller büyüyor, fiyat durağan kalıyor

2019 yılı boyunca Ethereum ABD Doları paritesinde bir miktar gerileme oldu. Tabii bu arada lider kripto para Bitcoin, yılı yüzde 95’lik güzel bir yükseliş ile kapattı.

Kısa vade için ETH az da olsa yükseliş momentumu kazandı ve bu da lider altcoinin 130 dolar bölgesinin üzerindeki ilk pozisyonunu almasına yardım etti. Bu kısa vadeli yükseliş tam da boğaların 120 dolar bölgesini koruduğu ve fiyatın bu seviyenin altına inmesine izin vermediği bir sırada gerçekleşti.

Burada ilginç olan bir faktör var. Her geçen gün büyüyen DeFi sektörünün Ethereum fiyatı üzerinde büyük bir etkisi olmaması. DeFi uygulamalarında ödünç olarak ETH kilitleniyor ve bunun üzerinden faiz ödemeleri alınıyor.

İlgili – DeFi alanında kilitli Ethereum sayısı 3 milyonu geçti

Youtube’da DataDash ismiyle bilinen popüler kripto para yorumcusu Nicholas Merten, son tweetinde bu durum hakkında konuştu. Ona göre Ethereum’un güçlü temelleri ve düşük fiyatı ili bir alım fırsatı sunuyor.

Nicholas Merten (@Nicholas_Merten) tweetinde şöyle yazdı: “ETH’yi 130 dolarda görmek beni üzüyor. Bu da genel piyasanın DeFi’nin farkında olmadığını gösteriyor.

Yüksek faizli borç verme havuzları, işleyen merkezi olmayan borsalar, işleyen akıllı sözleşmeler + “oracle”lar …

Gelişen temelleri + ucuz fiyat = fırsat!”

Santiment kurucusu Maksim Balashevich de yakın zamanda bununla ilgili konuşarak, Ethereum’un ağ faaliyeti alanında da artış olduğunu söyledi. Ayrıca son birkaç haftadır yeni adres sayısında da artış yaşanıyor.

Kaynak

Etiketler: