BTC : 64452 ₺ ETH : 1506 ₺ XRP : 1.361 ₺ LTC : 304.5 ₺ USDT : 6.788 ₺ XLM : 0.4705 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Ethereum 2020 Ethereum fiyat tahmini

2020 Ethereum fiyat tahmini

2020 Ethereum fiyat tahmini
0
huobi_koinmedya

2020 Ethereum fiyat tahmini. Ethereum hala Bitcoin’in sonra hiç tartışmasız iki numaralı kripto para. Coin başına 136 dolar fiyatı olan ETH’nin mevcut piyasa değeri 14.8 milyar dolara olarak görünüyor.


2020 Ethereum fiyat tahmini

2017 – 2018 yıllarındaki ICO koşusu sırasında (yaklaşık 2000 ICO 15 milyar dolarlık bir hacim oluşturmuştu) yatırımcılar ICO’ya katılabilmek için milyonlarca Ethereum almak zorunda kalmıştı. Bu ETH’ler belirli bir süre kilitli ve piyasa dışı durumdaydı. Bunun sonucunda Ethereum fiyatına yön veren iki faktör var: yüksek talep ve daralan arz. O zaman bu faktörlerin etkisinde ETH fiyatı tek yol olarak 1,400 dolara kadar çıkmıştı.

Şimdi ise durumlar değişti. Neredeyse hiç ICO kalmadı ve bir zamanlar buradaki Ethereum’lar da şimdi piyasada satılıyor. Arz kıtlığı artık tarihe karıştı.

Talep de artık o kadar yüksek değil. Yine de ETH gerektiren yeni uygulamalar (mesela DeFi) var. Bunlar da belirli ölçüde Ethereum alırlar ancak yine de ICO dönemi ile kıyaslandığında hacim o seviyelere ulaşmıyor. ETH 2.0 ile ilgili gelişmeler de belirsizliğini koruyor. Güvensizlik ise yatırımcıların korkulu rüyası diyebiliriz. Yani Ethereum şimdi gerçek bir ilerleme kaydetmesi gereken aşamada.

koinmedya_brave

İlgili – Buterin, Serenity ve Ethereum 2.0 tarihleri hakkında konuştu

Ethereum fiyatı- başlangıç noktası kasvetli görünüyor

2020 Ethereum fiyat tahmini. Ethereum hala Bitcoin’in son hiç tartışmasız iki numaralı kripto para. Coin başına 136 dolar fiyatı olan ETH’nin mevcut piyasa değeri 14.8 milyar dolara olarak görünüyor.

ETH/USD haftalık grafiği – Coinbase

İlk önce grafikteki başlangıç noktasına bakın. Üçüncü dalgasında aşağı yönlü bir trend görülebilir. 80 dolar ile dibi gördükten sonra ETH’nin trendi tersine çevirme fırsatı olmalı. Ancak göze batan uyarı işaretleri var.

koinmedya_brave

B dalgasını E noktasından ele alalım. Bu dalga sırasında zirveden yüzde 90 düşüş var. Bu normal düzeltme hareketinden çok daha öte bir şey. Bu sanki yavaş teslim olma gibi.

Buna rağmen devamında gelen C noktasından D noktasına iyileşme çok daha önemli. Bu zirve iyileşmesi yüzde 300’ün üzerinde olsa da önceki satış ile ilişkisine bakmamız gerekiyor. İşte sorun da tam olarak bu. Bu bağlamda toparlanma çok daha zayıf oldu. İşlem değeri 366 dolara kadar çıktı. Burası son satışın 38 Fibonacci izleme seviyesinin olduğu yer. Fiyat başarısız oldu çünkü ilk direnç ve güçlendirilmiş direnç bölgesi 351 dolar ve 420 dolar arasında. Teknik bakış açısından böyle zayıf bir tepki ve böyle güçlü satıştan sonra düşüşün devam etmesi beklenebilir.

İlgili – 12 milyon Ethereum’un gizemi

Ethereum fiyatı düşüş trendinde – ne kadar gerileyebilir?

2020 Ethereum fiyat tahmini. Ethereum hala Bitcoin’in son hiç tartışmasız iki numaralı kripto para. Coin başına 136 dolar fiyatı olan ETH’nin mevcut piyasa değeri 14.8 milyar dolara olarak görünüyor.

ETH/USD haftalık grafiği – Coinbase

E noktasına hareketin düz bir çizgi olmasına gerek yok. Yine de mevcut trendin devam etmesini bekleyebiliriz. Teknik bakış açısından, Ethereum fiyatının 2020’de yeniden bir toparlanma yaşamadan önce 44 dolar gibi bir dip görebileceği anlamına geliyor.

Fiyatı 44 dolardan başlatırsak, ETH ilk önce önemli bir destek olan 80 doları kırması gerekiyor. Bu birkaç ay sürebilir. Ancak yıllık fiyat tahmini için buranın bir önemli yok.

Sonuç olarak ETH fiyatının dip hedefi 44 dolar. Yukarıda ise hedefler 351 dolar ve 420 dolar. Yine de fiyata etki eden başka sebeplerden dolayı durum farklı bir şekilde gelişebilir.

Ethereum yorum ve 2020 DeFi yılı

Ethereum cephesindeki bir gelişme de DeFi’lerle ilgili. Merkezsiz finans (DeFi) artık önemli ölçüde ETH kullanmaya başladı. DeFi’de kilitli ETH miktarı 2020 yılının başında yeni bir zirve gördü. Bu durum kripto Twitter kullanıcılarının gözünden kaçmadı. ETH destekçileri kutlama mesajları ile bu duruma dikkat çekiyor.

İlgili  – DeFi alanında kilitli Ethereum sayısı 3 milyonu geçti

https://twitter.com/TrustlessState/status/1213152525051822080?s=20

Ocak 2020 itibariyle DeFi’de kilitli Ether miktarı artık 3 milyon adet ETH’yi geçti. Uzmanlar ise bunun sadece bir başlangıç olduğunu düşünüyor. Çünkü öyle görünüyor ki merkezsiz finansal henüz yeni hız kazanıyor ve 2020 yılı da DeFi yılı olacak.

2020 yılının Ethereum için bir de başka bir önemi var. Çünkü Ethereum blockchain ağı proof of stake (PoS, varlık ispatı) konsensüs mekanizması sistemine geçiyor. Ethereum 2.0’a geçiş ile ETH 2.0 artık stake edilebilir bir coin olacak. 2020’nin gözde coinlerinin başında ise zaten stake yapılabilen coinler geliyor. Kripto para borsaları artık piyasadaki bu gelişmeye pozitif bir tepki verdi ve birbiri ardında stake etme servisleri açıyor.

Ethereum’un da PoS sistemine geçmesi, ETH fiyatı için yeni bir katalizör güç olabilir.

İlgili – PoS coinler Bitcoin’e karşı aşırı değer kazanabilir

Kaynak