BTC : 83382 ₺ ETH : 2900 ₺ XRP : 1.902 ₺ LTC : 366.8 ₺ USDT : 7.612 ₺ XLM : 0.595 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. 2019’un en iyi Ethereum bulut mining siteleri

2019’un en iyi Ethereum bulut mining siteleri

2019’un en iyi Ethereum bulut mining siteleri
0

Bu başlık altında en iyi Ethereum bulut mining siteleri hakkında bilgi vereceğiz. Yaklaşık 2 yıldır devam eden ayı trendinden kripto piyasaları gibi madencilik endüstrisi de olumsuz etkilendi. Kâr oranları düşse de hala kâr getiren projeler bulmak mümkündür.


Ethereum bulut mining siteleri

 Ethereum, piyasada işlem gören en iyi kripto paralardan birisidir. Ethereum platformu birçok ICO ve dApps (blockchain tabanlı uygulamalar) için ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Ethereum madenciliği bazı dönemlerde Bitcoin madenciliğinden daha yüksek getiri sağlıyor. BTC fiyatının yeniden 7000 dolar hattına inmesi ile Bitcoin madenciliği zor günler geçiriyor.

Eğer Ethereum madenciliği yapmak istiyorsanız, bazı noktaları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bunlar: İşletimsel güç, donanım sayısı, hash oranı ve enerji maliyeti olarak sıralanabilir.

ethereum mining

koinmedya_brave

Bu maliyetler bazen madencilik faaliyetlerinden elde edilecek kâr oranlarını aşabilmektedir. Bu nedenle en az maliyetli olanları seçmek gerekir.

Diğer alternatif madencilik yöntemi ise bulut madencilik hizmetidir. Bu durumda kendiniz bir teçhizat kurmak yerine hazır kurulmuş bir sisteme eklemleniyorsunuz. Ethereum bulut mining yapan siteler ise aşağıda kısaca tanıtılmıştır:

1- Genesis Madencilik

En bilindik madencilik hizmetlerindendir. 2013 yılından itibaren faaliyetlerine devam ediyor. Ethereum madenciliği üzerinden işletim ücreti talep etmiyor. İki yıllık plan maliyeti ise 25 MH/s için 525 dolar. 75 MH/s değerindeki hash gücü satış fiyatı ise 1.500 dolar. 350 MH/s gibi büyük bir paket satın almak istiyorsanız 6.650 doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

Dünya geneli madencilik çiftlikleri bulunan Genesis‘de sadece Ethereum madenciliği yapılmıyor. Bitcoin veya diğer kripto paralarının da madenciliği yapılmaktadır.

2- Minergate

Ethereum bulut madenciliği yaparken en dikkat etmeniz gereken kriterlerden biri seçeceğiniz firmanın ne kadar köklü olduğudur. 2014 yılından beri faaliyetlerine devam eden bu madencilik servisi, Ethereum başta olmak üzere 13 kripto para madenciliği yapıyor. Minergate uygulamasını bilgisayarınıza kolayca indirebilirsiniz. Satın alınabilecek minimum miktar 20Gh/s’dir.

Ethereum bulut mining
22.12.2019 tarihi itibariyle istatistiksel veriler

Ethereum ağının toplam hash gücü 169.800 MH/s iken bunun 630’u Minergate kaynaklı. Ayrıca site üzerindeki Hesap makinesi uygulaması ile ortalama kâr düzeyini hesaplayabilirsiniz.

3-Nicehash

2014 yılından beri üyelerine ödeme yapmaktadır. Ödemeleri biraz vakit alabiliyor ve sadece Bitcoin üzerinden ödemeler gerçekleştiriliyor. Nicehash daha çok tecrübeli madenciler için tavsiye ediliyor.

4-OxBTC

Çin merkezli bir madencilik şirketidir. Eski adı Zeushash olan oluşum enerji maliyetleri konusunda görece avantajlı bir konumda. Site üzerinden Ethereum, Bitcoin, Litecoin ve Zcash madenciliği yapılabilmektedir. Ödemeler için sadece kripto para kabul ediliyor. Platform, yabancılar için kısıtlar barındırmaktadır.

Yönetim gider ücreti olarak %5 kesinti uygulayan sitenin sözleşmeleri 3 yıllık. Sitede tanımlı ETH madenciik ücreti MHS başına günde 0,0088 dolar. Siteye erişmek için Tıklayın

5-Hashflare Ethereum bulut mining

Hashflare Etmereum madenciliği konusunda en başarılı platformlardan biri. ETH madencilik karı %88’i bulan platform en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Yönetim gider kesintisi uygulamadığını ifade eden Hashflare ücreti ise MH/s başına 1,40 dolar.

Ethereum bulut mining

Avrupa merkezli firma daha çok İzlanda ve Estonya‘da konuşlanmış durumda. Ödemeler ise BTC, Webmoney veya Payeer üzerinden yapılabiliyor.

6-HashGains Ethereum bulut madenciliği

Bir diğer Ethereum bulut mining sitesi ise HashGains. Platform Bitcoin ve Ethereum’a ilaveten birkaç kripto paranın daha madenciliğini destekliyor. Platformun rakiplerine kurduğu üstünlük 7 gün 24 saat canlı destek hizmeti vermesi.

Ethereum bulut mining 2019'un en iyi Ethereum bulut mining siteleri

Ethereum bulut mining alanıan giriş yapacaksanız öncelikle konu hakkında yazılan yorumları okumalı ve şikayetleri incelemelisiniz. Bunun için forum sitelerinde ilgili başlıklarda arama yapılabilir. Ayrıca reddit’in Ethereum bulut mining başlığı altında yazılanlar dikkate alınabilir. Aşağıdaki YouTube videosu başlangıç için iyi bir adım olabilir.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.