Home Altcoin 1 Ocak tarihinde Tron dump mı geliyor?
koinmedya_brave

1 Ocak tarihinde Tron dump mı geliyor?

1 Ocak tarihinde Tron dump mı geliyor?
0
fairspin_banner

1 Ocak tarihinde Tron dump mı geliyor? Çünkü bu tarihte toplam arzın üçte biri kadar olan 33 milyar TRX’in piyasaya sürülmesi bekleniyor. Topluluk ise endişeli.


1 Ocak tarihinde Tron dump mı geliyor?

Tron topluluğunun endişesi giderek artıyor. Çünkü Pazar günü yapılan duyuruda 33 milyar TRX’in Yeni Yıl günü, yani 1 Ocak’ta serbest bırakılacağı açıklanmıştı. Öyle görünüyor ki arzları önceden basılan Tron, XRP ve birçok diğer benzer coinlerin durumları kurucuların kaprislerine bağlı.

Coinlerin piyasaya sürülmesine genellikle kurucular karar veriyor. Tabii bir de bazı planlama ve önceden belirlenen tarihlerde piyasaya coin sürülme durumları da olabiliyor.

Tron ise yarın 33 milyar TRX’i serbest bırakmayı düşünüyor. Bu genelde olduğundan çok daha büyük bir endişe kaynağı. Çünkü toplam 99 milyar TRX var. 1 Ocak’ta piyasaya sürülecek miktar ise toplam arzın üçte birini oluşturuyor. Şu an dolaşımda zaten 66 milyar Tron var. Piyasaya sürülecek kripto paralar arzı yüzde 50 daha artırmış olacak.

Tron sahipleri yeni yılda kanın gövdeyi götürmesinden korkuyor

Tron takımından şimdiye kadar gelen ufak tefek açıklamalarda, piyasaya sürülecek fonun projelere harcanacağı bildiriliyor. Onlara göre bu projeler zamanla TRX topluluğuna pozitif dönüşler sağlayacak.

Söz konusu topluluk şu an zor durumda diyebiliriz. Çok büyük miktardaki bu coinlerin serbest bırakılmasına artık saatler kaldı. Birçok TRX sahibi ise piyasanın olumsuz tepki vermesinden endişe duruyor. Peki, neden tarih olarak 1 Ocak seçildi? Ethereum da unuttuğu bir güncellemeyi yapmak için tarih olarak 1 Ocak’ı seçti. Sebep ise bu günde faaliyetlerin göreceli olarak daha düşük olması.

İlgili – Ethereum 1 Ocak hard forku neden yapılıyor?

Bir TRX kullanıcısı, fiyatta dump beklediği için kripto paralarını satacağını bildiriyor. Fiyat mevcut seviyeden yüzde 85 düşünce, yani 0.002 dolarda yeniden alım yapması planladığını da ifade ediyor.

Justin Sun’ın yakında yeni bir yüksek profilli alım yaptığını duyarsanız ise şaşırmayın. Bu onun tarzı. Son iki yılda BitTorrent’i ele geçirdi ve yakın bir zamanda ise kripto para borsası Poloniex’in hisse senetlerinin kontrol paketine sahip oldu.

Bu arada piyasaya sürülecek 33 milyar TRX’in büyük bir kısmının ise Poloniex’e doğru yola çıkacağı düşünülüyor. İnanılmaz ölçüdeki TRX akını ile borsa buradan gördüğü ilgiden faydalanacak. Tabii bir de kazanç sağlayacağı işlem ücretleri de var.

İlgili – Tron’u öven Çin, Justin Sun’ın hesabını kapattı

Kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X