Home Kripto para Haber Binance yeni Türk Lirası pariteleri ekledi
koinmedya_brave

Binance yeni Türk Lirası pariteleri ekledi

Binance yeni Türk Lirası pariteleri ekledi
0
fairspin_banner

Binance, yeni Türk Lirası pariteleri ekledi. Kripto para borsası fiat para desteğini hem artırıyor, hem de çeşitlendiriyor.


Binance yeni Türk Lirası pariteleri ekledi

Malta merkezli kripto para borsası Binance, destek verdiği para birimi ve parite sayısını artırıyor. Binance müşterileri şimdi Türk Lirası (TRY) kullanarak kripto satın alabilecek. Binance, yakın zamanda EUR, NGN, RUB ve diğer fiat paralar için destek vermeye başlamıştı.

Borsadan daha önce yapılan açıklamada, Türk Lirası pariteleri arasında BNB/TRY, BUSD/TRY ve BTC/TRY eklendiği bildirilmişti.

Şimdi ise borsa üç yeni Türk Lirası paritesi daha ekliyor. Söz konusu pariteleri de ETH/TRY, XRP/TRY ve USDT/TRY şeklinde duyurdu. Artık Binance’nin Türk müşterileri ulusal para birimi lira ile Ethereum, Ripple ve Tether alabilecek.

Binance’den yapılan açıklamada şöyle deniliyor: “Binance ETH/TRY, XRP/TRY, USDT/TRY ve USDT/RUB işlem pariteleri için işlemleri 25 Aralık 2019 UTC 08.00’da (TSİ 11.00’da) açıyor.”

Aynı duyuruda, Binance’nin bir de Tether (USDT) ve Rus rublesi paritesi işlemleri de başlattığı bildiriyor.

KoinMedya, Binance’nin Türk Lirası desteğini Kasım ayında başlattığını haber vermişti. Lira ile BTC alım işlemleri ise Papara aracılığı ile gerçekleşiyor.

İlgili – Binance Türk Lirası desteğini Papara ile sunmaya başladı

Binance, son aylarda birden fazla ulusal para birimi için destek vermeye başlamıştı. Lider kripto para borsalarından biri olan Binance, özellikle altcoinlere desteği ile biliniyor. Öyle görünüyor ki borsa parite çeşitliliğini bol tutmayı tercih ediyor. Daha önce de Ukrayna ve Kazakistan ulusal para birimlerine destek verdiğini duyurmuştu.

İlgili – Binance, Ukrayna ve Kazakistan para birimlerini eklemeye hazırlanıyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao ise geçtiğimiz günlerde İstanbul’da düzenlenen Sermaye Piyasaları Kongresi’ne katılmış ve burada konuşma yapmıştı. Öyle görünüyor ki Binance’in Türkiye ve Türk Lirası paritelerine ilgisi giderek artıyor.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X