Anasayfa Altcoin Cardano Haber Cardano son 1 yılın en dip seviyesinde – İşte düşüşün 2 gerekçesi

Cardano son 1 yılın en dip seviyesinde – İşte düşüşün 2 gerekçesi

Cardano son 1 yılın en dip seviyesinde – İşte düşüşün 2 gerekçesi
0
koinmedya_googlenews

Piyasa hacmine göre sıralamada ilk 10’a giren Cardano son 1 yılın en düşük seviyesini gördü. Son zamanlarda büyük bir ilerleme kaydetmesine rağmen Cardano fiyatlarındaki düşüşün sebepleri ne olabilir?


Cardano son 1 yılın en düşük seviyesine nasıl düştü?

Kraken gibi büyük kripto para borsalarında en son geçen yıl Aralık ayında 0,31 dolar seviyelerini gören Cardano (ADA) 2 gün önce aynı seviyeleri test etti. Haftanın son gününde biraz toparlanma emaresi göstererek 0,35 dolara çıkan ADA fiyatları yazım sırasında 0,34 dolardan el değiştiriyor.

Cardano son 1 yılın en Cardano son 1 yılın en dip seviyesinde - İşte düşüşün 2 gerekçesi

Peki, Cardano son 1 yılın en düşük seviyesine nasıl düştü? Uzmanlar ADA fiyatlarında yaşanan hatırı sayılı değer kaybının en büyük sorumlusu olarak altcoin piyasasının zayıflığını gösteriyor. Geçen yılın aynı zamanına kıyasla 2019’u iki kat karla kapatacak olan Bitcoin karşısında altcoinlerin birçoğu şu anda negatifte.

Özellikle piyasanın 2 ve 3 numaralı koltuklarını işgal eden Ethereum ve Ripple fiyatlarında yaşanan düşüş gerçekten dikkat çekici. ADA fiyatları ise 1 sene içinde toplamda yüzde 25’lik bir değer kaybı söz konusu.

BTC fiyatlarının son 6 ayda neredeyse yarı yarıya düştüğünü hesap ettiğimizde şu anda bulunduğumuz piyasanın ayı piyasası olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yatırımcı doğal olarak ayı piyasasında risk almak istemeyeceği ve altcoinlere karşı mesafeli olacağı için piyasadaki düşüş muhtemelen bir süre daha devam edebilir.

Cardano 2020’de ticari faaliyetlerine ağırlık verecek

Cardano blockchain’i geliştirici etkinliği açısından yüksek bir teknolojiye sahip olmasına rağmen ticari yönü zayıf bir altcoin. Uzmanlar, Cardano’nun sert düşüşünün ikinci sebebi olarak ticari faaliyetlerinde zayıf kalmasını gösteriyor.

GitHub taahhütleri bir ağın kod tabanının ne kadar güncelleme ve yeni özellik barındırdığının bir göstergesidir. Cardano ağında geçen 1 yıl boyunca 14.611 GitHub taahhüdüne imza atmış. Bu rakam piyasadaki en iyi ağlardan sayılan Ethereum ve Stellar ağları karşılaştırılınca oldukça iyi.

Ancak konu teknolojiyi piyasaya pazarlama işine gelince Cardano piyasanın en iyisi olan Ethereum’un epey gerisinde kalıyor. Ethereum, merkezsiz finans platformları (DeFi)  ve merkezsiz uygulamaları (DApps) aktif olarak kullananların çoğunluğu akıllı sözleşmeler yolu ile elinde tutuyor.

Cardano Vakfı Konseyi, yakın zamanda yaptığı istişare toplantısında blockchain protokolünün ticari yönünü geliştirmek için çalışmalara başlanacağını duyurdu. Eğer Cardano bu sorunu önümüzdeki aylarda çözebilirse 2020 yılı ADA fiyatları için 2019’dan çok daha farklı olabilir.

Cardano hakkında en güncel haberlere buradan ulaşabilirsiniz!

Kaynak

 

X