Home Altcoin Ethereum, Litecoin ve EOS 10 ayın dibinde – Neler oluyor?
koinmedya_brave

Ethereum, Litecoin ve EOS 10 ayın dibinde – Neler oluyor?

Ethereum, Litecoin ve EOS 10 ayın dibinde – Neler oluyor?
0
fairspin_banner

Ethereum, Litecoin ve EOS, epik bir dump ile günün sürprizini yapan yüksek piyasa değerine sahip kripto varlıklar.


Ethereum, Litecoin ve EOS 10 ayın dibinde

Son 12 saat zarfında toplam kripto piyasası değeri 10 milyar doların üzerinde dump yaşadı. Düşüş ile kripto para piyasası 186 dolara kadar geriledi. Bu da geçtiğimiz Mayıs ayının başlarının en düşük seviyelerine denk geliyor.

Piyasa kırmızının derinliklerine doğru inerken, kripto kışı ve son bir silkiniş gibi söylenler de giderek artıyor. Bu düşüşe ise bir gecede neredeyse yüzde 4 değer kaybeden Bitcoin öncülük ediyor. BTC bu süre zarfından 6,850 dolar kadar düşerken, ardından da 6,900 dolara doğru toparlandı.

Bitcoin daha önce de bu seviyeyi görmüştü. Altcoinlerde ise durum çok daha vahim. Çünkü son 10 ayın dip seviyesine gerilediler ve neredeyse yılın bütün kazançlarını da geride bıraktılar.

İlgili – Ethereum son dip hedefine doğru dalış yaptı – Toparlanabilir mi?

Ethereum “tutulması”

Ethereum’un durumu kötü ve Tradingview.com’un verilerine göre yüzde 7 düşüş ile 130 doların altını gördü. Bu düşüş ile ikinci en büyük kripto varlık ETH’nin fiyatı tam dokuz ay öncenin, yani Mart ayının değerlerine kadar geriledi.

Ethereum, Litecoin ve EOS, epik bir dump ile günün sürprizini yapan yüksek piyasa değerine sahip kripto varlıklar.

ETH grafiği

Daha fazla kayıp ise Ethereum fiyatının 120 doların altındaki kripto kışı fiyatını ziyaret etmesine sebep olabilir. ETH’nin 130 dolardan satıldığına inanmak zor ancak gerçekten de yaşanıyor. Ancak geçen kış alanlar o seviyelere dönülür endişesi ile satış yapıyor olabilirler.

Kripto Twitter’de çok fazla FUD (korku ve belirsizlik) var ve ETH de bundan kendi payına düşenden fazlasını alıyor. Kripto paranın piyasa değeri de 15 milyar doların altına düştü.

Tabii Ethereum yalnız değil ve ilk 10’daki kriptoların çoğu kripto kışı yaşıyor. Bitcoin Cash 200 doların altında. En son bu yıl Mart ayında kripto kışının sonuna doğru bu seviyeyi görmüştü.

Litecoin de 40 dolara çöktü ki bu yılın Şubat ayından bu yana bu seviyeyi görmemişti. LTC, bu yılın halving öncesi zirvesinden yüzde 70 dump yaptı. Tabii bu zirve kısa ömürlü olmuştu.

İlgili – Altcoinler kripto kışı seviyelerine geri döndü – Neler yaşanıyor?

XRP 2 yılın dip seviyesine dump yaptı

XRP ise çok daha berbat durumda. Ripple token iki yılın en düşük seviyesi olan 0.20’nin altını gördü. Bir günde yüzde 7 değer kaybederken, 2017 yılı ortalarının seviyesini yeniden yaşıyor. Ripple onlarca işbirliği yapan ve destekçi ordusuna sahip kriptolardan biri. Ancak öyle görünüyor ki bunların hepsi XRP satıyor.
EOS ise günlük bazda yüzde 8 değer kaybetti ve 10 ayın dip seviyesi olan 2.35 dolara geriledi. Piyasa değeri ise 2 milyar dolara doğru kayıyor.

Piyasa genelinde kan kaybını Binance Coin, Stellar, Cardano, Cosmos ve Chainlink’te de görmek mümkün. Bunlar yüzde 6-8 arasında düşüş yaşadı. Sadece Tezos bu düşüşten sağ çıktı ki XTZ düşüşe meydan okuyarak yükselmeye devam ediyor.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X