Home Altcoin Cardano Shelley testnetini 5 milyar ADA stake ile başlatıyor
koinmedya_brave

Cardano Shelley testnetini 5 milyar ADA stake ile başlatıyor

Cardano Shelley testnetini 5 milyar ADA stake ile başlatıyor
0
fairspin_banner

Cardano Shelley testnetini, 24 saat içinde başlatılıyor. Cardano (ADA) sahipleri bunun için 5 milyar ADA coinden fazla stake yaptı. Bu kripto paraların yaklaşık değeri 195 milyon dolar.


Cardano Shelley testnetini başlatıyor

Araştırma ve geliştirme şirketi IOHK, Twitter üzerinden Shelley testnetinin başlatılmasından bu yana 240’tan fazla stake havuzunun online olduğunu bildirdi. Bunlardan yaklaşık 120’si operasyonların ilk günü online olmuştu. Shelley’in yol haritasına göre, IOHK 1,000 stake havuzuna ulaşma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

IOHK tweette şöyle açıklıyor: “Bizim muhteşem Cardano Topluluğu bu hafta kayda değer bir çaba ortaya koydu. Stake yapmak için 240 havuz (ve artmaya devam ediyor) hazırlık yapmaya başladı.”

ADA sahipleri, Cardano Shelley’in teşvikli testnetinin başlamasını sabırsızlıkla bekliyordu. Katılımcılar gerçek ADA ödülleri kazanabilecekler. Bu ödüllerin ise testneti sürecinin bitmesinden sonra verileceği bildirilmişti.

IOHK takımı ayrıca Shelly testneti katılımcılarına bir de ödül hesaplama uygulaması veriyor. Bunun üzerinden stake yaptıkları ADA karşılığında ne kadar ödül alabileceklerini hesaplayabilecekler. Mesela 100,000 ADA stake yapan bir kullanıcı, şu an yaklaşık 3,600 dolar değerinde, yıllık 260 dolar civarından stake ödülü kazanabilecek. Shelley mainnetin ise 2020 yılının başlarında yayınlanması bekleniyor. O zaman ise stake yapma tüm kullanıcılar için aktif olacak.

İlgili – Hoskinson’dan Shelley yorumu: “Ethereum Cardano’nun 2 yıl gerisinde”

Stake yapmak ise bir blockchain ağının faaliyetlerini desteklemek için fonları bir kripto cüzdanında kilitleme sürecine deniliyor. Bu da stake yapan kullanıcıya ödül kazandırıyor.

Cardano’nun ticari ödeme ağ geçidi yayınlandı

Kasım’ın sonunda Cardano Vakfı, AdaPay’i piyasaya sürmüştü. AdaPay, ticari bir ödeme geçidi aracı. Kurumsal sınıfı finans ve teknoloji platformu Coti ile işbirliğinde geliştirildi. Bu çözüm ticari işletmelere ADA ödemeleri kabul etme imkanı sağlıyor. AdaPay ayrıca bu ödemeleri neredeyse anında 35 fiat paraya çevirerek işletmenin banka hesabına yatırabiliyor.

İlgili – Cardano ile COTI işbirliğinde ADA için ödeme çözümü

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X