Home Kripto para Haber “Libra merkez bankalarının kripto para çıkarma fikrini hızlandırıyor”: R3 CEO’su
koinmedya_brave

“Libra merkez bankalarının kripto para çıkarma fikrini hızlandırıyor”: R3 CEO’su

“Libra merkez bankalarının kripto para çıkarma fikrini hızlandırıyor”: R3 CEO’su
0
fairspin_banner

R3 blockchain şirketinin CEO’su David Rutter’e göre Libra merkez bankalarının kripto para çıkarma fikrini hızlandırdı. Rutter’e göre kripto paraları en büyük handikabı ise piyasalardaki regülasyon yetersizliği


Libra merkez bankalarının kripto para fikrini motive ediyor

R3 Blockchain şirketinin kurucusu ve CEO’su David Rutter, Hong Kong’daki FinTech haftasında önemli açıklamalarda bulundu. Rutter kendi şirketini şu şekilde tanımlıyor: “İş dünyasındaki sorunlara blockchain tabanlı çözüm araştıran bir donanım şirketi”.

Lütfen Bkz: UnitedData kurucusu Eral Eyal kripto para dolandırıcılığından suçlu bulundu

Rutter’a göre kripto para piyasalarındaki bazı dolandırıcı ICO projeleri, sanal paraların ve blockchain teknolojisinin meşruiyet kazanmasına engel oluyor. Menkul kıymetler piyasası, emlak piyasaları ve emtia piyasalarında tokenizasyon sürecinin meşru ve regüle edilmiş piyasalar haline gelmesi gerektiğini vurguluyor. Ancak Rutter, regülasyon sürecinin çok yavaş ilerlediğini ve regülasyonların küresel bir eşgüdüm içerisinde çıkması gerektiğini belirtiyor. Rutter:

“Regülasyonları sevmiyorum, vergileri de sevmiyorum. Birçok şeyi sevmiyorum ancak kesinlikle gerekliler.”

Rutter’a göre Facebook, Libra projesi ile merkez bankaları arasında kripto para çıkarma fikrini hızlandırdığını ileri sürüyor.

Lütfen Bkz: Ripple XRP ilk kez ABD resmi devlet belgelerinde

Rutter, Çin’in güçlü bir aktör olarak blockchain endüstrisine girmesinin rekabet açısından özel blockchain şirketlerini zora soktuğunu ve rekabeti kızıştırdığını söyledi. Yine de özel blockchain şirketleri için piyasada ciddi bir alan boşluğunun olduğunu ifade ediyor.

Rutter, Fabric ve Corda şirketlerinin büyük ve başarılı blockchain şirketleri olduğunu iddia etti.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X