Home Bitcoin Bitcoin Teknik Analiz 2016 Bitcoin haftalık golden cross %75 kar bırakmıştı – BTC aynısını yapar mı?
koinmedya_brave

2016 Bitcoin haftalık golden cross %75 kar bırakmıştı – BTC aynısını yapar mı?

2016 Bitcoin haftalık golden cross %75 kar bırakmıştı – BTC aynısını yapar mı?
0
fairspin_banner

Bitcoin haftalık golden cross yaklaşıyor! Daha öncekinde, %75 oranında değer kazanan BTC, bu kez de aynısını yapar mı? İşte analistlerin golden cross yorumu ve Bitoin fiyat tahminleri…


Bitcoin haftalık golden cross oluşmak üzere! BTC için ne anlama geliyor?

Twitter’da kriptolarla ilgili hesapları takip ediyorsanız, geçtiğimiz birkaç ay boyunca sürekli, “Bitcoin golden cross” ifadesiyle karşılaşmışsınızdır.

Bunun nedeni, en büyük kripto para biriminin haftalık grafiğinin, golden cross olarak bilinen bir teknik oluşumun eşiğinde olması. Peki nedir bu golden cross?

50 MA eğrisi 200 MA eğrisinin üzerine çıkmayı başardığında golden cross oluşur. Yani kısa vadeli hareketli bir ortalamanın, uzun vadeli bir hareketli ortalamanın üzerinden geçtiği zaman oluşur. Ve piyasanın kontrolünü, boğaların ele geçireceğine işaret eder.

(Bu konu hakkındaki detaylı bilgiye Golden Cross nedir yazımızdan ulaşabilirsiniz. )

Bazı analistler, grafikteki bu oluşumun, Bitcoin piyasası için hızlı bir yükselişe yol açabileceğini iddia ediyorlar. Ancak bu, o kadar da kesin olmayabilir.

Son Bitcoin haftalık golden cross %75 kazanç sağladı, peki şimdi ne olacak?

https://twitter.com/LilMoonLambo/status/1203726586488508417

Bu kez, Bitcoin boğa koşusu ihtimali neden düşük?

Birkaç saat içinde, haftalık Bitcoin grafiğinde, 50 haftalık basit hareketli ortalamanın, 100 haftalık basit hareketli ortalamanın üzerinden geçerek bir golden cross oluşturması bekleniyor.

Yukarıda tweetine yer verdiğimiz analistin belirttiği gibi, Bitcoin, en son bu oluşum görüldüğünde dört ila beş hafta içinde %75 oranında değer kazanmıştı.

Peki bu kez de aynısını yapar mı? BTC haftalık golden cross sonrası, boğa koşusu başlar mı?

Aslında bu, 2015’tekine benzese de, mevcut temel dinamikler ve geçmiştekiler arasında önemli bir fark var. Şöyle ki;

Şu anda, Bitcoin’in grafik yapısı büyük ölçüde negatif. Zira, kripto para birimi haziran ayında başlayan ve lower highs ve lower lows seviyeleri ile çizilen bir düşüş eğiliminde kaldı.

Yani parite, bir önceki zirvenin altında (lower high) ve bir önceki dibin üzerinde (higher lows) değerler oluşturarak, düşüş eğiliminden çıkamadı.

Popüler bir kripto para birimi traderi olan Sakura, 2015 yılında piyasa yapısının kesinlikle pozitif olduğunu ve Bitcoin haftalık golden cross oluşmadan önceki aylarda, BTC’nin kesintisiz olarak yükseliş kaydettiğini belirtti. 

https://twitter.com/crypto_birb/status/1203343292915687424

“2015 yılı ve günümüz arasında önemli bir fark vardı, piyasa yapısı yükselişini sürdürdü ve bu trend hiçbir zaman da kırılmadı.”

Bu fark, Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda mevcut seviyelerden 13.000 dolara çıkaracak %75’lik bir kazanç elde etme ihtimalinin çok düşük olduğunu gösteriyor.

Ancak, bazı popüler analistlere göre kripto para birimi, boğaların alanına bir kez daha girmeye başladı.

Bitcoin yeniden 10.000 doları kırabilir!

Bu haftanın başlarında, Bloomberg analistlerinden Mike McGlone, kripto para piyasasının görünümünü açıkladığı bir rapor yayınladı. Raporda, McGlone Bitcoin’de yükseliş beklediğini ve her an 10.000$’lık direnci kırabileceğini belirtti.

Daha önce de analist, altının yükseleceğini düşündüğünü ve ardından Bitcoin’in de benzer hareketler sergileyeceğini söylemişti.

McGlone ayrıca, Mayıs 2020’de gerçekleşmesi beklenen halving etkinliği ve kripto para birimlerinin benimsemesi yönündeki gelişmelerle, Bitoin’in yakında 10.000$’ı aşmasını beklediğini de sözlerine ekliyor.

Bitcoin haftalık golden cross yaklaşırken, mevcut ekonomik ortam kriptoların lehine işaretler veriyor. Ve gerçekten de, büyük resim, alternatif varlıkları desteklemeye başlıyor.

Olası bir resesyon durumu, Hong Kong ve Sincan (Xinjiang) düzenlemeleri nedeniyle ticaret savaşının yeniden başlaması ve geleneksel finans sistemindeki diğer temel sorunlar, güvenli liman olarak kabul gören altın ve Bitcoin gibi varlıklara yönelik ilgiyi ve talebi artıyor.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X