pawnhub_koinmedya
Anasayfa İnceleme İco Sponsorlu Makale Chiliz kripto parayı ana akıma getiriyor

Chiliz kripto parayı ana akıma getiriyor

Chiliz kripto parayı ana akıma getiriyor
0
koinmedya_googlenews

Chiliz kripto parayı ana akıma getiriyor. Juventus, Socios.com tarafından tokenlaştırılan dünyadaki ilk futbol kulübü oldu


Chiliz kripto parayı ana akım haline getiriyor

Chiliz (Binance.com: $ CHZ), futbol kulübü Juventus için dünyanın ilk Taraftar Token Arzını (FTO™) başlattı. Turin merkezli dev kulübün taraftarları, spor ve eğlence endüstrisinde blok zincire dayalı oylama ve ödüllendirme platformu Socios.com aracılığıyla, belirli kararlarda oy kullanma hakkı sağlayan ve onları bunun için ödüllendiren $JUV (Juventus Taraftar Tokenları) satın alabilecekler.

Chiliz kripto parayı Chiliz kripto parayı ana akıma getiriyor

koinmedya_brave

Kripto para birimini doğrudan ana akım spor kültürünün kalbine getiren ve dünyanın dört bir yanındaki 423 milyon hayran gibi büyük bir kitleyi hedef alan Juventus, Taraftar Token çıkartan ilk futbol takımıdır.

Socios.com, 2020 yılının ilk çeyreğinde altı tane lider futbol kulübünün Taraftar Token Arzı olan FTO’ları düzenleyecek. Paris Saint-Germain ve Atlético de Madrid’e yönelik FTO’lar Ocak ayının sonunda yapılacak ve sonraki FTO’lar ise Şubat ayında West Ham United, Galatasaray ve A.S. Roma gibi kulüpler için gerçekleşecek. Espor ortağı olan OG için FTO Mart ayında gerçekleşecek.

Chiliz & Socios.com‘un CEO’su ve Kurucusu Alexander Dreyfus şunları söyledi:

“Juventus’un tokenlaşması, futbol için önemli bir an, ancak aynı zamanda blok zincir ve kripto para birimi için ana akımda öne çıkan büyük bir adım. Socios.com aracılığıyla düzenli futbol taraftarları, kripto para birimleri ile tanıştırılıyor, ayrıca dijital varlıkları kullanarak kulüplerin karar alma sürecinde yer alabilecekleri bir blok zincir platformu oluşturuyor.”

 “Bu alandaki ilk adımı atan biziz; Kimse yaptığımız şeyi yapmaya teşebbüs etmedi, çünkü bu inanılmaz bir girişim. Blok zincir tabanlı platformumuz, dijital çağda artan tüketici katılımı için ana akım bir alanı dolduracak. Uygulamamız, blok zincir teknolojisinin yaygın olarak benimsenmesinde öncü olma potansiyeline sahiptir.”

 

Chiliz kripto parayı Chiliz kripto parayı ana akıma getiriyor

Juventus’un Yönetim Kurulu Üyesi Giorgio Ricci, “Socios.com tarafından platformunda aktif hale getirilen ve dünyadaki taraftarlarımız ile etkileşime geçmenin yeni yolunu açan ilk kulüp olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Socios.com, spor ve eğlence taraftarları için türünün ilk örneği blok zincir tabanlı mobil uygulama. Uygulama Android için indirilebilir ve sınırlı bir beta testi sürümü iOS’ta mevcuttur. Tam sürüm, App Store’a çok yakında gelecektir.

X