Home Altcoin “Türkiye blockchain ve kripto para piyasalarında önemli rol oynayacak”: Binance CEO’su CZ
koinmedya_brave

“Türkiye blockchain ve kripto para piyasalarında önemli rol oynayacak”: Binance CEO’su CZ

“Türkiye blockchain ve kripto para piyasalarında önemli rol oynayacak”: Binance CEO’su CZ
0
fairspin_koinmedya

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance CEO’su CZ Türkiye hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Changpeng Zhao, Türkiye’nin blockchain teknolojisi hakkında önemli roller üstleneceğini düşünüyor.


Binance yöneticisi CZ Türkiye hakkında umutlu

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) Anadolu Ajansına Türkiye ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. CZ’ye göre Türkiye blockchain ve kripto para piyasalarında önemli roller üstlenecek. Ayrıca CZ, blockchain teknolojisi ve kripto paralarının Türkiye’nin finansal piyasalarda lider pozisyon elde etmesinde önemli katkılarının olacağını ileri sürdü.

CZ, Türkiye’nin blockchain ve kripto para piyasalarında çok aktif bir ülke olduğuna değindikten sonra bu konumunun yarının Türkiye’sinin finansal piyasaları için çok önemli olacağını ileri sürdü.

Lütfen Bkz: Sritanshu Sinha: “Türkiye kripto para piyasalarında beklenmedik yükseliş”

Türkiye, yıllık ekonomik programında merkez bankası dijital para birimini çıkaracağını duyurdu. 2020 yılı içerisinde dijital paranın test uygulamalarına başlanacağı belirtildi. Türkiye ayrıca İstanbul’u finans merkezi haline getirmeyi planlıyor. CZ, tüm bu gelişmeleri takdire şayan buluyor ve her devletin kendi kripto parasını çıkaracağını iddia etti. Hatta bazı devletlerin blockchain tabanlı ulusal kripto para çalışmalarına çoktan başladı bile.

Binance CEO’su CZ bu konuda Çin’i örnek veriyor. Ancak Çin ile ilgili önemli bir iddiada bulunuyor. CZ’ye göre Çin blockchain teknolojisini desteklerken özel kripto para çalışmalarını ise dışlıyor.

CZ, blockchain teknolojisinin henüz tam olarak anlaşılamayacağını düşünüyor. Blockchain için önemli bir tanımlamada bulunuyor:

“Blockchain ağı içerisinde herhangi birine güvenmenize gerek yok. Ağ matematik ve yazılım tarafından yönetiliyor.”

Lütfen Bkz: “Bitcoin krizine Çin yasaklamaları neden oldu”: Brian Kelly

CZ, zamanla kağıt paraların tamamen piyasadan silineceği ve dijital paraların kağıt paraların yerini alacağını ileri sürüyor. Merkez bankalarının kripto para çıkarması, CZ’ye göre kripto paraların lehine gelişen bir durum.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X