Home Altcoin Bitcoin Cash hardfork sessizce tamamlandı
koinmedya_brave

Bitcoin Cash hardfork sessizce tamamlandı

Bitcoin Cash hardfork sessizce tamamlandı
0
fairspin_koinmedya

Kripto para piyasalarındaki birçok yatırımcının haberi olmadan Bitcoin Cash hardfork 15 Kasım 2019 tarihinde sessizce tamamlandı. Bir önceki yıl yaşanan hardfork’da Bitcoin SV (BSV) dünyaya geldi.


2019 Bitcoin Cash hardfork tamamlandı

2018 yılındaki hardfork’a kıyasla bu yılki Bitcoin Cash hardfork, sessizce tamamlandı. 15 Kasım 2019 tarihinde tamamlanan hardfork sayesinde BCH ağında bazı güncellemeler gerçekleştirildi. Bu yılki güncellemenin aksine 2018  Kasım ayında yaşanan hardfork sonrasında Bitcoin SV doğdu ve bu dönem ki hardfork birçok tartışmaya neden oldu. Hatta Bitcoin’in 3200 dolar seviyesine düşmesinde ve kripto para kışında Bitcoin Cash hardfork’u sorumlu tutuldu. Neyse ki bu yıl benzer gelişmeler yaşanmadı. Dün yaşanan hardfork’tan kripto para piyasalarındaki birçok yatırımcının haberi bile olmadı.

Lütfen Bkz: SIM Swap nedir? Kripto paralarımı nasıl korurum?

2019 hardforku sayesinde Bitcoin Cash madenciliği daha kolay hale geldi. Bitcoin Cash’deki hardfork, 2018’dekinin aksine BCH fiyatları üzerinde çok etkisi olmadı yada çok zayıf gerçekleşti. Yazının kaleme alındığı saatte BCH fiyatlarında düne göre yüzde 3,77’lik bir düşüş var ancak bu düşüş piyasanın genelinde de yaşanıyor. Aşağıdaki grafikte Mayıs 2019’dan sonra fiyat değişimini görüyoruz.

Bitcoin Cash yazının kaleme alındığı saatte 264,75 dolardan işlem görüyor. Toplam piyasa değeri ise 4,845 milyar dolar. Sıralamada BCH, XRP’den sonra en büyük 4’üncü büyük kripto para.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında hardfork öncesinde BCH, 450 dolardan işlem görüyordu. Hardfork sonrasında fiyatlar 80 doların altına geriledi. Aşağıdaki grafikte Kasım 2018 – Aralık 2018 dönemindeki fiyat değişimini görüyoruz.

Lütfen Bkz: Çin ordusu teşvik için askerlerine kripto para ödemesinde bulunabilir mi?

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X