Home Altcoin Binance CEO’su CZ’den Türkiye ve kripto para piyasaları hakkında önemli açıklamalar
koinmedya_brave

Binance CEO’su CZ’den Türkiye ve kripto para piyasaları hakkında önemli açıklamalar

Binance CEO’su CZ’den Türkiye ve kripto para piyasaları hakkında önemli açıklamalar
0
fairspin_koinmedya

Binance CEO’su Changpeng Zhao Türkiye, kripto para piyasaları ve birçok alanda Bloomberg’e önemli açıklamalarda bulundu. Binance, Türkiye piyasalarında daha görünür hale geleceğe benziyor.


Binance yöneticisi Türkiye piyasalarında daha aktif pozisyon alacak

Binance Borsası CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao (CZ) blockchain, kripto paralar ve Türkiye piyasaları ile ilgi birçok konuda Bloomberg’e önemli açıklamalarda bulundu. Binance CEO’su CZ’ye göre Türkiye çok aktif bir piyasaya sahip ve CZ Türkiye kripto para piyasalarını aktif biçimde desteklemek istiyor.

CZ, AB merkez bankası başkanının Bitcoin geleceğin parası değil açıklamasına cevap olarak kripto para piyasalarına kısa dönemli bakmamak gerektiğini söyledi. CZ şimdilik kripto para piyasalarının büyüklüğü küçük ama zamanla büyüyeceğini iddia ediyor. CZ’ye göre Bitcoin ve kripto para piyasalarının 5 – 10 yıla daha ihtiyacı var.

Lütfen Bkz: Binance CEO’su Changpeng Zhao Bitcoin fiyat tahmini

CZ, Çin yönetiminin ve Singapur’un blockchain çalışmalarını destekleyen politikalarını olumlu buluyor. Blockchain çalışmalarının kripto para kullanımını yaygınlaştıracağını düşünüyor. Geleceğin dünyasında Çin ve Singapur’un önemli roller üstleneceğini söylüyor.

Libra konusunda AB ve ABD merkezli tepkilere de değinen CZ, Libra konusundaki yorumları çok erken buluyor. CZ, Libra’ya yönelik tepkilerin nedeni olarak Facebook’u görüyor. Hatırlanacağı üzere Facebook kişisel bilgileri paylaşma konusunda ABD’de mahkemelik oldu.

CZ, regülasyonlar konusundaki belirsizlikten çok muzdarip. Belirsizlikler konusunun neden olduğu risklerden dolayı bazı ülkelerdeki operasyonlarına son vermek zorunda kaldıklarını belirtti. Aksine CZ, bazı ülkelerin kripto paralar ve blockchain konusunda teşvik edici regülatif bir çevre oluştuğunu ileri sürüyor. Bu konuda Ukrayna yönetimini örnek veriyor. CZ, Ukrayna yönetimin ile yakından çalıştıklarını söyledi.

Lütfen Bkz: Yeni Blitzscaling örneği Binance Borsası mı ve BNB değerinin altında mı?

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X