Home Altcoin XRP likiditesi bizzat Ripple tarafından yükseltiliyor
koinmedya_brave

XRP likiditesi bizzat Ripple tarafından yükseltiliyor

XRP likiditesi bizzat Ripple tarafından yükseltiliyor
0
fairspin_koinmedya

XRP likiditesi bizzat Ripple tarafından her gün 200 milyon dolar arttırılıyor. Bu sözler Ethan Beard’a ait . Peki bu artış yapay mı yoksa bir gereklilik mi?


XRP likiditesi ne kadar önemli?

Ripple’ın Xpring şirketinin başkan yardımcısı Ethan Beard, Abra CEO’su Bill Barhydt ile son gelişmeleri ve duyuruları bir söyleşide paylaştı. Ayrıca Ripple ekosistemini geliştirmek için neler yapıldığını da Beard etraflıca açıkladı. Beard öncelikli olarak Xpring’in geliştiriciler için kolaylaştırıcı donanımlar hazırlamaya odaklandığını belirtti. Bu donanımlar sayesinde geliştiriciler kod yazabilecekler ve uygulamalarını fiat veya kripto para ile uyumlu hale getirebilecekler. Xpring’in devam eden çalışmalarını özetleyen Beard XRP likiditesi arttıkça Ripple’ın da iş dünyasındaki yerinin değiştiğini belirterek şöyle devam etti:

‘Bizim Zirve-dip diye adlandırdığımız bir stratejimiz var. Buna göre  doğrudan finans kurumlarıyla çalışarak onların çalışma dünyalarına uygun yazılım yapma girişimlerini destekliyoruz. Bu sayede onlar da XRP’nin gücüne katkıda bulunmuş oluyorlar.’

Ünlü girişimci Beard Ripple –MoneyGram işbirliğinden de bahsetti. Bu ortaklığın sınır ötesi ödemelerde XRP likiditesi ve hızı için çok faydası olduğunu belirtti. Beard Ripple’ın kripto evreninde yer almasından dolayı günlük XRP likiditesinin 100 bin dolardan 200 milyon doklara kadar arttığını sözlerine ekledi. Beard devam eden açıklamasında likiditenin öneminden bahsederek önemli noktalara değindi.

BKNZ:Ripple Xpring ile yeni yatırımlara devam ediyor

‘Biz Ripple olarak piyasa yapıcılarla doğrudan temas halinde olduğumuzdan ödeme ve transferler için yeterli likidite olup olmadığını sürekli kontrol ediyoruz. Eksiklik varsa likidite takviyesi yapıyoruz. Burada önemli olan nokta müdahale ederken fiyatların aşırı tepki vermesini önlemek. ‘

Beard’ın sözleri içinde ilginç bir benzetme de vardı. Nasıl bir e-mail gönderildiğinde kullanıcı SMTP gibi gönderi ayrıntılarını bilmiyorsa sınır ötesi para gönderirken de kripto para kullandığını bilmesine gerek yok sözü gerçekten çok açıklayıcı oldu.

BKNZ:Ripple’ın Xpring platformu nedir? XRP Xpring ile ne hedefliyor?

Ripple ağının değeri mütevazi bir seviyede devam ederken Beard bu ağın muazzam bir şekilde büyüyeceğini ve tarihteki yerini faks makinesi gibi diğer ağların yaptığı gibi alacağını belirtti.

Kaynak

 

koinmedya_brave
0
0
0
X