pawnhub_koinmedya
Anasayfa Altcoin VeChain VET nedir ve 1 ayda nasıl %65 pump yaptı?

VeChain VET nedir ve 1 ayda nasıl %65 pump yaptı?

VeChain VET nedir ve 1 ayda nasıl %65 pump yaptı?
0
koinmedya_googlenews

VeChain VET nedir? Son günlerin en çok yükselen altcoinleri arasında bu kripto para kaydettiği pump ile dikkat çekince bu soru çok sık sorulmaya başlandı. İşte ayrıntılar ve VeChain teknik analizi.


VeChain VET nedir?

Kripto traderlerin çoğu Bitcoin’in (BTC) boğa ya da ayı hareketi yapacağı ihtimallerini tartışırken, birçok altcoin sıçramalar yaparak, önemli hareketler kaydediyor. Bunlardan biri de VeChain (VET). VeChain, tedarik zinciri yönetimi süreçlerini geliştirmeye odaklanmış blockchain tabanlı bir platform. Proje, temel olarak tüketicilerin ve perakendecilerin, satın aldıkları ürünlerin orijinalliğini ve kalitesini kontrol etmelerini sağlayan çözümler sağlamaya odaklanıyor.

Bunu söylemişken şöyle bir soru ortaya çıkıyor. Dağıtılmış defter teknolojisi kullanarak sorunları çözmek için ortaya çıkan yığınla altcoin var. Peki, VeChain’in bu kadar çok konuşulmasına sebep olan şey ne? Çünkü bu altcoin birkaç hafta içinde yüzde 100’ün üzerinde yükseldi ve bu durum traderler için aşırı dikkat çeken bir durumu oluşturuyor.

koinmedya_brave

İlgili – Çin merkezli NEO ve VET yükselişine devam ediyor

VeChain, 2018’den bu yana ilk defa 200 günlük EMA’yı kırdı

VeChain, 2018 yılının yazından bu yana ilk defa 200 günlük üssel hareketli ortalamayı (EMA) kırmayı başardı. Bu durum aşağıdaki grafikte de görülebilir.

VeChain VET nedir? Son günlerin en çok yükselen altcoinler arasında bu kripto para kaydettiği pump ile dikkat çekince bu soru çok sık sorulmaya başlandı. İşte ayrıntılar ve VeChain teknik analizi.

VET BTC 1 günlük grafik Kaynak: TradingView

Diğer bazı ilginç veriler VeChain’in günlük grafiğinde bulunabilir. VET sadece 200 DMA ve EMA’nın üzerinde işlem görmekle kalmadı. Aynı zamanda 14 aydır süren düşüş trendini de kırdı. Bu düşüş trendinin kırılmasına benzer şekilde, boğa sapmasına sahip alçalan takoz formasyonu da Ağustos ve Eylül 2019’da dip seviyesini oluşturdu.

Şuna da dikkat çekmek gerekiyor ki boğa sapması ve alçalan takoz formasyonu, işlemler için en güvenilir dip oluşturma indikatörü olarak görülüyor. Sonuçta bu indikatörler bu yönde bir veri sergiliyor. Bunun günlük zaman aralığı grafiğinde yaşanmasını göz önüne alırsak, çoğu zaman sapmanın gerçekleşmesi zaman alıyor.

Onaylanmasından sonra ise uzun vadeli düşüşten kırılma ile çıkmadan önce hafif bir “higher low” oluştu. Ayrıca kırılmadan sonra hacimde de büyük bir yükseliş görüldü ki bu da güçlü bir sinyal.

VeChain VET nedir? Son günlerin en çok yükselen altcoinler arasında bu kripto para kaydettiği pump ile dikkat çekince bu soru çok sık sorulmaya başlandı. İşte ayrıntılar ve VeChain teknik analizi.

VET BTC 6 saat grafiği Kaynak: TradingView

Daha küçük zamanlı grafikler VeChain (VET) fiyatı ile ilgili daha açık bir görüntü ortaya koyuyor. Bütün bu yükseliş ve kırılmalardan sonra fiyatın yeni hedefi 0.00000080 ile 0.00000082 Satoshi (sats) aralığındaki zirve.

Bu arada RSI ise birkaç farklı grafikte en yüksek seviyeyi gösteriyor. Bu da altcoinin bir süre dinlenmeye hazır olduğunun işareti olabilir.

Yine de VeChain için bir boğa senaryosu ihtimali ayı senaryosundan daha yüksek görünüyor.

İlgili – Çin merkezli kriptolar yükselişte: NEO, Ontology ve Qtum teknik analizi

Kaynak

Etiketler:
X