Anasayfa Altcoin Ripple kilit destekte – XRP traderleri long pozisyonlara akın etti

Ripple kilit destekte – XRP traderleri long pozisyonlara akın etti

Ripple kilit destekte – XRP traderleri long pozisyonlara akın etti
0
koinmedya_googlenews

Ripple kilit destekte. XRP fiyatı 0.30 – 0.31 dolar dirençlerinden geri çevrildikten sonra Bitcoin’in de düşüşünün etkisi ile 0.27 dolar desteğine kadar geriledi. Bu arada XRP traderlerinin direnç seviyelerinin altında long pozisyonlara girmesi dikkat çekiyor.


Ripple kilit destekte

XRP son zamanlarda Bitcoin fiyatını yakından takip ediyor. Yine de son hafta ve aylarda kilit direnç seviyesi 0.30 doların üzerine kesin bir kapanış yapamadı. Bu da kripto paradaki güçsüzlüğe işaret ediyor.

Bu fiyat hareketlerine rağmen bir analist, kaldıraçlı işlemler (margin) traderlerin, kısa süreli zaman aralığındaki kilit direnç seviyesinin altında long pozisyonlardan bir yığın oluşturduğunu bildiriyor. Bu da 0.30 dolardan son yaşanan geri çevrilmeye rağmen traderlerin yükseliş beklediği anlamına geliyor.

koinmedya_bybit

Ripple XRP şu an yüzde 1’e yakın bir yükseliş ise 0.28 dolardan işlem görüyor. Yani XRP fiyatı dünkü 0.27 dolar dip seviyesinden bir miktar yükseldi.

İlgili – 30 cent direnci yine çalıştı – Ripple patinaja devam

XRP uzun süredir geçmeye çalıştığı 0.30 dolar ve 0.31 dolar bölgesini sonunda bu hafta kırdı ve üzerine çıktı. Ancak bu hareket hemen akabinde keskin bir satışı tetikledi ve fiyat mevcut seviyesine kadar geriledi.

Bunun yanı sıra, Bitcoin’in 9,000 doların altına düşmesi de XRP’nin bu kısa vadeli düşüşünde etkili olan sebeplerden biri.

Şunu da hatırlatmak önemli: 0.27 dolar seviyesi son birkaç ayda XRP için kilit destek bölgesi olarak görev yaptı. Bundan dolayı boğaların bu bölgede destek vermesi önem taşıyor.

Twitter’deki popüler kripto para analisti Harry bu konu hakkında konuşarak, XRP’nin bir ay sonra yine aynı seviyeye döndüğüne dikkat çekiyor.

İlgili – Ripple’ın müşteri sayısı 300’ü geçti

Harry, tweetin devamında bir duruma daha dikkat çekiyor. XRP kilit destek seviyesi (0.27 dolar) civarında işlem görürken, kaldıraçlı işlemler traderleri son bir günde long pozisyonlarda istif yaptı. Bu da yakın zamanda bir sıçrama beklentisine işaret ediyor.

Harry şöyle yazdı: “XRP – kaldıraçlı traderler kısa süreli zaman aralığında birikim seviyesinin altında long pozisyonlar alıyorlar.”

Kısa vade için XRP’nin mevcut seviyesini koruması önem arz ediyor. Çünkü 0.27 doların kırılması yakın vadede daha fazla kayıp için kapı açabilir.

Kaynak

Etiketler:
X