Anasayfa Bitcoin 2019’da ilk kez oluyor – Bitcoin hash ratio %7.1 geriledi!

2019’da ilk kez oluyor – Bitcoin hash ratio %7.1 geriledi!

2019’da ilk kez oluyor – Bitcoin hash ratio %7.1 geriledi!
0
koinmedya_googlenews

2019’da ilk kez oluyor – Bitcoin hash ratio %7.1 geriledi! Bitcoin fiyatının 9.000 dolar sınırına gelmesinin nedeni düşen Hash oranları mı?


Bitcoin Hash Ratio 2019’da ilk defa böyle bir düşüş yaşadı!

 

Bitcoin’i iki hafta önce %42 iyileştirmeyle 7.000 dolar bandından 10.500 dolara iten ivme yavaş yavaş kayboluyor. İvmenin kaybolmasıyla son bir haftadır 9.000 ila 9.500 dolar arasında mekik dokuyan BTC, sabah saatlerinde 9.000 doların altına geriledi. An itibariyle 8.700 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin ivme kaybetmeye devam ede dururken kripto para analitik şirketi CoinMetrics.io, çarpıcı bir paylaşımda bulundu. CoinMetrics yaptığı paylaşımda geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in de %7.1 ile 2019’un en büyük hash kaybının yaşandığını duyurdu.

”%7.1 ile 2019 yılının en büyük hash kaybı yaşandı.

Not: Bu düşüşe rağmen Hash oranları geçen yıla oranla hala %126 daha iyi.”

Niçin bazı madenciler çalışmayı durdurdu

Kripto para sektöründe Bitcoin madencilerinin niçin asic cihazlarını durdurduğu ile alakalı pek çok haber dolaşmasına rağmen en mantıklı ve gerçekçi haber Coindesk’ten geldi.

ilgili Coindesk haberi için tıklayınız.

Bildiğiniz gibi Çin sahip olduğu büyük madencilik tesisleri sayesinde dünya üzerindeki Bitcoin madenciliğinin yarısını tek başına yapmaktadır. Bu sebeple Çin’de yaşanacak bir aksaklıkta Bitcoin hash oranlarına direk etki edecektir. CoinDesk yaptığı haberde, Çin’de başlayan yağış mevsiminin, Çin’in alt yapısına zarar verdiğini ve madencilerin enerji ihtiyaçlarını karşılamada aksaklıklara neden olduğunu bildirdi.

Bitcoin fiyatının 9.000 dolara gerilemesinde hash oranlarının etkisi var mı?

Bitcoin ile Bitcoin hash oranları arasında birebir bir uyum olmasa da Bitcoin hash oranlarının Bitcoin ağının gücünü temsil ettiği düşünüldüğünde bu ikilinin birbirini etkilediği aşikardır.

İlgili haber: Global tansiyon düşerken altın da geriliyor – Bitcoin fiyatı altını takip eder mi?

Kripto para piyasalarından son dakika haberler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın

 

X