Home Bitcoin Whale Alert cevaplıyor: 80 bin Bitcoin’lik balina piyasayı alt üst edebilir mi?
koinmedya_brave

Whale Alert cevaplıyor: 80 bin Bitcoin’lik balina piyasayı alt üst edebilir mi?

Whale Alert cevaplıyor: 80 bin Bitcoin’lik balina piyasayı alt üst edebilir mi?
0
fairspin_koinmedya

SFOX’un Whale Alert ile gerçekleştirdiği röportaj önemli bir gerçeği hatırlamamıza yardımcı oluyor. Ya 80 bin Bitcoin’lik balina Bitcoin satışına karar verirse ne olur?


80 bin Bitcoin’lik balina tek seferlik satış emri kıyamet senaryosu

SFOX, Bitcoin ve kripto para tacirlerinin yakından takip ettiği Whale Alert (@whale_alert) ile önemli bir röportaj gerçekleştirdi. Röportaj, Bitcoin ve kripto paralarla ilgili önemli bir sorunu ortaya koyuyor. Whale Alert, 80.000 bin adet Bitcoin’e sahip olan bir hesaptan bahsediyor. Bu hesap 2011 yılından beri aktif değil ve 80 bin Bitcoin’e sahip. 80 bin Bitcoin’lik bu balina, bir gün elindeki Bitcoin’leri satmaya karar verirse piyasalar nasıl tepki gösterir ve piyasasının altını üstüne getirebilir mi?

Whale Alert bu konuda şu ifadeleri kullanıyor:

“Bu adres sahibi bir gün Bitcoin’lerini satmaya karar verirse, piyasada çöküşe neden olabilir.”

Kısaca 2011 yılından beri pasif duran bu adresin sahibi ya Bitcoin’lerini satmak için doğru zamanı bekliyor. Ya da teknik bir sorun ile karşı karşıya. Belki private key’lerini unuttu belki de Bitcoin’lerin kayıtlı olduğu donanımı kaybetti. Ya da kimseler arkına varmadan aramızdan ayrıldı gitti. Ama binlerce Bitcoin’e sahip olan başka bir balinanın ani bir kararla toplu Bitcoin satışına yönelmeyeceğini kim garanti edebilir. Geçtiğimiz Temmuz ayında siz değerli okuyucularımıza aşağıdaki haberi paylaşmıştık.

Lütfen Bkz: Bir balina 50 bin adet Bitcoin ile tüm piyasanın içine edebilir

Bu haberimizde sizler için aşağıdaki tabloları hazırlamıştık. Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında sırasıyla yapılan 5 bin, 10 bin ve 6 bin adetlik satışların Bitcoin fiyatlarında neden olduğu keskin fiyat düşüşlerini görüyoruz. 80 bin adet anlık satışın sonucunu siz düşünün.

Haziran 2019’daki 10 bin adet satış emri ve sonuçları.

Temmuz 2019’daki 6 bin adet Bitcoin satış emri ve sonuçları.

Bir de Craig Wright olayının düşündürdükleri var. Bitcoin SV’nin CTO’su Craig Wright’ın 1,1 milyon Bitcoin’e sahip olduğu iddia ediliyor. Mahkeme bu Bitcoin’lerin yarısını eski ortağının ölümünden sonra ailesine devretmesine karar verdi. Kleiman ailesinin çocukları yerine kendinizi koyunuz. Yaklaşık yarım milyon Bitcoin size miras kalsa herhalde ömür boyu HODL yapmazsınız.

Lütfen Bkz: Craig Wright Bitcoin’leri Kleiman ailesine ödeyemedi. Şimdi ne olacak?

Keşke Satoshi Nakamoto Bitcoin algoritmasını hazırlarken balina sorununa engel olacak bir çözüm üretseydi.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X