Anasayfa Altcoin Aktif kullanılan blockchain sıralamasında Tron 1 numara
koinmedya_brave

Aktif kullanılan blockchain sıralamasında Tron 1 numara

Aktif kullanılan blockchain sıralamasında Tron 1 numara
0

Tron Çin Sanayi Bakanlığı listesindeki başarısını Blockchain Aktivite Matrisi sıralamasında da gösteriyor. Bu sıralamada Tron 1 numara, Bitcoin ise 4’üncü sırada kendisine yer buluyor.


Blockchain Aktivite Matrisi sıralamasında Tron 1 numara

Geçtiğimiz günlerde Çin Sanayi Bakanlığı tarafından hazırlanan en başarılı kripto para blockchain sıralaması yayınlanmıştı. Bu sıralamada EOS birinci, Tron ikinci ve Ethereum ise üçüncü sırada yer alıyordu. Bu sıralama gerçekleştirilirken Çin Sanayi Bakanlığı üç alt kategoride de kripto paraların blockchain ağını derecelendiriyor. Bu kategoriler: Yaratıcılık, teknoloji ve uygulanabilirlik. Bu alt kategorilerde Tron blockchain’i uygulanabilirlik açısından 1’inci sırada yer alıyor. Aşağıda Çin Sanayi Bakanlığı sıralamasını görüyoruz.

Tron 1 numara Aktif kullanılan blockchain sıralamasında Tron 1 numara

Lütfen Bkz: Çin Sanayi Bakanlığına göre Tron en başarılı ikinci blockchain

Blockchain Aktivite Matrisi olarak adlandırılan yeni bir sıralamada ise Tron 1 numara. Blockchain Aktivite Matrisi haftalık bazda ortalama blockchain kullanıcı sayısını dikkate alıyor. Buna göre Tron’un aktivite endeks değeri 1,68 milyon, 7 günlük ortalama ise 1,37 milyon. Bu sıralamada Tron’u KIN ve Steem blockchain ağları takip ediyor. Sıralamada Bitcoin 4’üncü, Ethereum 6’ıncı ve Bitcoin SV ise 11’inci sırada yer alıyor. Aşağıdaki bu sıralamayı tablo halinde görüyoruz.

Tron 1 numara Aktif kullanılan blockchain sıralamasında Tron 1 numara

Yani Tron blockchain ağı aktif biçimde en çok kullanılan blockchain ağına sahip. Tron bu başarısını Dapps (blockchain tabanlı uygulamalar) endüstrisinde gösterdiği başarısına borçlu.

Tron, geçtiğimiz hafta CoinMarketCap sıralamasında Stellar’ı geride bırakarak 10’uncu sıraya yükselmişti. Ancak Stellar yakma programı sayesinde 10’unculuk tahtını Tron’dan geri aldı. Tron yazının kaleme alındığı saatte 1,95 cent’ten işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte Tron’un Eylül ayı sonrası performansını görüyoruz.

Tron 1 numara Aktif kullanılan blockchain sıralamasında Tron 1 numara

Kaynak

koinmedya_brave
X