Anasayfa Altcoin Ripple haber Ripple grafiğinde olumlu işaretler artıyor

Ripple grafiğinde olumlu işaretler artıyor

Ripple grafiğinde olumlu işaretler artıyor
0
koinmedya_googlenews

Ripple (XRP) 2019’da çok iyi bir performans göstermedi. Analist Crypto Thies’in belirttiği gibi, üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP, 2019 yılında, en büyük 10 kripto para içinde ABD doları karşısında değer kaybeden tek para birimi oldu.


Ripple Grafiğinde Olumlu İşaretler

Ripple Grafiğinde olumlu işaretler görülmeye başlandı. Ripple (XRP) 2019’da çok iyi bir performans göstermedi. Analist Crypto Thies’in belirttiği gibi, üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP, 2019 yılında, en büyük 10 kripto para içinde ABD doları karşısında değer kaybeden tek para birimi oldu.

Nitekim Ocak ayında 0.34 dolardan işlem gören XRP şimdilerde 0.29 dolardan işlem görüyor. %15’lik bir kayıp tam olarak dünyanın sonu değil elbette. Ancak XRP’nin pazarın lideri Bitcoin’e göre daha düşük performans gösterdiği de bir gerçek. Pazarın lideri konumunda olan Bitcoin, 3.700 dolar olan sene başı fiyatı şimdilerde 9.200 dolara yükseldi.

https://twitter.com/KingThies/status/1190866746787295232

Ripple (XRP) de neler oluyor?

Borsa simsarları, XRP’deki düşük performansın sorumlusu olarak Ripple firmasını adres gösteriyor. Bildiğiniz gibi Ripple blok XRP satışları ile piyasayı baskılıyor. Üçüncü çeyrek mali raporunda, şirket büyük çoğunluğu kurumlara olmak üzere toplamda 66.24 milyon dolarlık XRP sattığını açıkladı:

Ripple, 2019 yılının üçüncü çeyreğinde 66.24 milyon dolarlık XRP sattı. Bu satışlar Amerikan doları cinsinden ölçüldüğünde bir önceki çeyreğe göre satışlarda %73.7 düşüş olduğu görülüyor. Kripto varlığın genel piyasa değeri 3. çeyrekte %30,4 oranında düştü. XRP’nin fiyatı da bir önceki çeyreğe göre %35.4 oranında azaldı.

Blok satışların fiyata etkisi tam olarak ölçülebilmiş değil ancak zaman içinde altcoin fiyatını azaltma potansiyeline sahip tek görünür, tutarlı faktörün bu olduğu da aşikar.

XRP Kurtarılabilir mi?

Kripto para pazarının genel performansına bakıldığında XRP’nin performansı kesinlikle zor, ama XRP bir geri dönüş yapabilir mi? Teknik sinyaller yapabileceğini söylüyor.

Thies’e göre, haftalık XRP-USD grafiği incelendiğinde fiyatların düşmesine karşın büyük pozitif uyumsuzluk olduğuna işaret ediyor.  Bu uyumsuzluğun kripto para biriminin önümüzdeki aylarda çok daha yüksekleri hedeflediğini gösteriyor.

https://twitter.com/KingThies/status/1190866746787295232

Ripple grafiğinde olumlu işaretler

Ayrıca, önde gelen yatırımcılardan Peter Brandt, altcoinin bir elmas modeli oluşturduğunu belirtti. Bunun “geleneksel pazarlar arasında en üst bir model” olacağını tarihi açıdan ise dönüm noktası olduğunu işaret etti.  Peter Brandt’a göre XRP dip yapmış olabilir. Gerçekten de, kripto kısa süre önce elmas modelinin üzerine çıktı ve Brandt’ın işaret ettiği 0,4691 dolar hedefine doğru kayda değer bir yükseliş gösterdi. Şu an 0,30 dolar değerinde olan XRP’nin 0,4691 dolara yükselmesi demek yaklaşık %50 artış gerçekleştirmesi demek. Gerçekleşir mi? Bekleyip göreceğiz!

Ayrıca Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse geçtiğimiz günlerde XPR‘nin gerçek dünyaya uygunluğa sahip olduğunu açıkladı. Dünyanın en büyük para havale hizmetleri sağlayıcısından biri olan MoneyGram’ı (yaklaşık 60 saniyede) ABD Doları cinsinden Meksika Peso’suna para transferi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kaynak

Ripple (XRP) hakkında daha fazlası için tıklayın

X