Anasayfa Altcoin Ripple CEO’su: “XRP’yi anlamak isterseniz MoneyGram’a bakın”

Ripple CEO’su: “XRP’yi anlamak isterseniz MoneyGram’a bakın”

Ripple CEO’su: “XRP’yi anlamak isterseniz MoneyGram’a bakın”
0
koinmedya_googlenews

XRP’yi anlamak ve gerçek kullanım faydalarını görmek için MoneyGram’a bakın. Bu yönde bir açıklama Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’dan geldi. Garlinghouse, XRP’nin havale işlemlerini nasıl hızlı yaptığına örnek verdi. 


XRP’yi anlamak isterseniz MoneyGram’a bakın

Kripto Twitter’deki tartışmalardan biri de kripto paraların gerçek kullanım alanları ile ilgili. Mesela bunlardan biri XRP olarak kabul ediliyor ki gerçek zamanlı ve hızlı fon transferleri için artık birçok finans kuruluşu tarafından kullanılıyor. Ancak piyasa değeri bu kullanım değerinin aksine Bitcoin ile kıyaslandığında düşük.

Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse, XRP’ye şüphe ile yaklaşanların tokenin diğer finans ve teknoloji sistemlerine sağladığı faydaları görmezden geldiklerini söyledi.

koinmedya_bybit

İlgili – SWIFT işlem süresini 13 saniyeye düşürdü – Ripple XRP işlem süresi ne kadar?

Bu görüşünü desteklemek için ise dünyanın en büyük para havale servis sağlayıcılarından biri olan MoneyGram’ı örnek veriyor. MoneyGram şu an ABD Doları ile Meksika Pesosu arasındaki gerçek zamanlı para transferi ve ödemlerini yaklaşık 60 saniyede gerçekleştiriyor. Bu para transferi ise Ripple (XRP) blockchaini üzerinden ve altcoinin hızlı ödeme sağlama özelliği sayesinde yapılıyor.

Brad Garlinghouse, Twitter üzerinden XRP’nin sağladığı imkanlar ile ilgili şöyle yazdı: “Birçokları XRP’nin faydaları konusunda şüpheli konuşuyor. Ancak benim sözlerine inanmak zorunda değildiniz. Bunun kanıtı MoneyGram’da var. MoneyGram ABD Doları ile Meksika Pesosu arasındaki gerçek zamanlı havaleleri yaklaşık 60 saniyede gerçekleştiriyor. Ön finansmanlı hesaplar artık tarihe karışacak.”

Brad Garlinghouse’un bahsettiği bu hızlı ödemeler, MoneyGram ile Ripple arasındaki işbirliği sayesinde mümkün oluyor.

İlgili – Değer saklama aracı mı, etkin ödeme ağı mı? Tercihiniz Bitcoin mi yoksa Ripple mı?

Bu yılın başlarında Ripple yüzde 10 hisse senetlerini alarak MoneyGram’a 30 milyon dolar yatırım yapmıştı. İki şirket arasında yapılan anlaşmaya göre önümüzdeki iki yıl boyunca MoneyGram, Ripple’dan 20 milyon dolarlık daha yatırım talep edebilir.

Bu işbirliğinin bir şartı olarak ise MoneyGram, Ripple’ın, para gönderme ve almada gerçek zamanlı köprü olan ve direkt olarak XRP kullanan likidite çözümü xRapid’i kullanıyor. MoneyGram CEO’su Alex Holmes ise bu işbirliğinin şirkete fonları ABD Doları’ndan diğer para birimlerine 7/24 aktarma imkanı sağladığını söyledi. Bunun da global likidite yönetimi sistemini devrim yapacak derecede değiştirebileceğini savunuyor.

Kaynak

X