Anasayfa Altcoin Ethereum Bitcoin karşısında güç kazanabilir! İşte altcoin sezonu tahminleri!

Ethereum Bitcoin karşısında güç kazanabilir! İşte altcoin sezonu tahminleri!

Ethereum Bitcoin karşısında güç kazanabilir! İşte altcoin sezonu tahminleri!
0
koinmedya_googlenews

Ethereum Bitcoin karşısında güç kazanmaya başlayabilir! Şimdi bazı analistler, teknik göstergelerin, Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin azalmaya başlayacağına işaret ettiğini iddia ediyor. Altcoin sezonu mu başlayacak?


Ethereum Bitcoin karşısında güç kazanmaya ne zaman başlayacak?

Ethereum’da durumlar şu an pek iç açıcı değil. Aşağıdaki grafikte de görülebileceği gibi, ETH uzun zamandır, BTC’nin fiyat hareketlerini takip etmiyor ve yaklaşık bir buçuk yıldan beri de Bitcoin karşısında sürekli olarak değer kaybediyor.

Fakat buna rağmen bazıları, özellikle ETHBTC paritesinin, 2018’in başlarındaki 1.400$’lık tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana %80’in üzerinde değer kaybedişini göz önüne alarak, ayı trendinin sona ermek üzere olduğunu iddia ediyor.

Önümüzdeki günlerde Ethereum Bitcoin karşısında güç kazanmaya başlayabilir. Aslında ETH, Eylül ayında en düşük seviyesinden %20 artış kaydetti ve şu sıralar yeniden yükseliş eğilimine hazırlanıyor gibi görünüyor.

Ethereum, BTC karşısında 0.0240 direncini kırabilecek mi?

CryptoDude isimli analist, 0.0240 BTC seviyesini aşana kadar “Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi performans gösterme ihtimalinin olmadığını” öne sürüyor.

ETHBTC, hala tehlikeli bir pozisyonda yer alıyor gibi görünebilir, ancak bazı teknik analistlerin iddialarına göre Ethereum, Bitcoin karşısında güç kazanmaya başlıyor.

Şöyle ki; birkaç gün önce, Brave New Coin’den Josh Olszewicz, kripto para biriminin, 180 dolarlık fiyat bölgesindeki son konsolidasyonunun, bir yükseliş grafiği paterninin oluşumuna neden olduğunu ileri sürdü. 

Yani, ETH grafiğinde, genellikle yükseliş eğiliminin devam ettiğini gösteren bir sinyal olan yükselen bir üçgen oluştu. Analist, bu üçgenle birlikte, önümüzdeki haftalarda pariteyi 215$’a yükseltecek %15’lik bir ralli bekliyor. 

Ethereum’un şu anda, Bitcoin’den daha iyi performans gösterme şansı olmasa da analiste göre, altcoinlerin yakında bir yükseliş trendi başlatabileceği yönünde bazı işaretler var. Ve bu işaretler doğrultusunda Ethereum, Bitcoin karşısında güç kazanmaya başlayabilir.

Altcoinler boğa koşusuna mı hazırlanıyor?

Popüler bir kripto traderi olan Loma, dün (2 Kasım), Bitcoin dışındaki kripto para birimlerinin piyasa kapitalizasyonunun son zamanlarda, 2017’deki altcoin sezonu sırasındaki gibi görünmeye başladığını ortaya koydu. Ki bu metrik, sözkonusu altcoin sezonunun başlangıcı olmuştu.

Ayrıca Bitcoin’in “aylık bazda en yüksek işlem hacmini yakaladığını belirten analist, altcoinlerin 2019’un sonuna ve 2020’nin başına kadar çok daha yüksek seviyelere ulaşacağını düşünüyor.

Evet, diğer altcoinlerle birlikte Ethereum, Bitcoin karşısında güç kazanarak bir altcoin patlaması gerçekleştirebilir. Tabi hepsi bu değil; kripto piyasasının toplam değeri, bir golden cross oluşturmak üzere. Yani, 50 günlük üssel hareketli ortalama (EMA), 200 günlük üssel hareketli ortalamanın üzerine çıkacak.

Bu da, kripto para birimlerinin, daha yüksek seviyelere ulaşmak için bir sonraki hamleyi başlatmak üzere olduğu anlamına geliyor. Fakat, bu düşünceye katılmayan analistlerin de olduğunu unutmamak gerekir.

Ethereum hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

X