Anasayfa Ethereum Ethereum Berlin hard fork tarihi belli oldu

Ethereum Berlin hard fork tarihi belli oldu

Ethereum Berlin hard fork tarihi belli oldu
0
koinmedya_googlenews

Ethereum Berlin hard fork tarihi açıklandı. Ayrıca şu an için kabul edilen Ethereum Geliştirme Protokolleri listesi de duyuruldu.


Ethereum Berlin hard fork tarihi

Ethereum ekosistemi çok beklenen hard forklarının tarihlerini açıklamaya devam ediyor. Bunlardan biri İstanbul hard forkuydu ve Aralık 2019’da gerçekleşmesi bekleniyor. Ethereum 2.0 çevresindeki gelişmelerden biri daha duyuruldu. PegaSys Protokol Mühendisliği şirketinde Ürün Yöneticisi olan Tim Beiko, Berlin hard forku ile ilgili yeni bir güncellemeyi paylaştı.

İlgili – Ethereum İstanbul Gorli testnetin başlayacağı tarih belli oldu

koinmedya_bybit

Bu bilgi bir tweet üzerinden kamuoyu ile paylaşıldı. Tweette şöyle deniliyor: “Temmuz Ice Age’in başlayacağını göz önüne alırsak ve eğer yeni modeli benimsemek ve forku da üçüncü Çarşamba yapmak istiyorsak, o zaman muhtemelen ana ağı en geç Haziran sonunda yükseltmemiz gerekiyor.”

Bu arada Ethereum Geliştirme Protokolleri (Ethereum Improvement Protocols – EIP) listesi de paylaşıldı ve şu şekilde:

Ethereum Berlin hard fork tarihi açıklandı. Ayrıca şu an için kabul edilen Ethereum Geliştirme Protokolleri listesi de duyuruldu.

Kaynak: GitHub

Yukarıdaki listede geçici olarak kabul edilen EIP’ler görülebiliyor. Bu EIP’le Berlin hard forku için kabul edildi. Listede sekiz Ethereum Geliştirme Protokolleri yer alıyor.

Beiko ayrıca ekibinin bir ya da birkaç EIP’yi ana ağda en erken Mart gibi yükseltebileceğini de kaydetti. Beiko, “Bu iki ayı, yükseltme sırasında üst/alt sınır olarak tutmaya karar verdik, ancak şimdi belirli bir tarihe bağlı kalmak istemiyoruz.”

İlgili – Blockstream yöneticisinden salvolar: Ethereum teknik olarak ölüyor

Bu arada Ethereum İstanbul hard forkunun 4 Aralık’ta başlaması bekleniyor. Ethereum Vakfı bundan önce birkaç kez ertelenen İstanbul hard forkunu bu kez başlatmakta kararlı. Ethereum Vakfı daha önce Constantinople (İstanbul) etiketli bir Mainnet yayınlamıştı. Mainnet sürümünün yalnızca 48 saat süreceği duyurulmasına rağmen öngörülemeyen teknik sorunlar nedeniyle bu sürüm ertelenmişti.

Kaynak

X