Anasayfa Altcoin Çin Sanayi Bakanlığına göre Tron en başarılı ikinci blockchain
koinmedya_brave

Çin Sanayi Bakanlığına göre Tron en başarılı ikinci blockchain

Çin Sanayi Bakanlığına göre Tron en başarılı ikinci blockchain
0

Çin Sanayi Bakanlığı tarafından kripto paraların blockchain ağları değerlendirildi. Tron en başarılı blockchain ağına sahip 2’inci kripto para. Uygulanabilirlik konusunda ise en başarılı kripto para.


Tron uygulanabilirlik konusunda en başarılı kripto para

Tron ve Justin Sun isimleri geçtiğimiz Temmuz ayında Çin merkezli bir ponzi yapılanması ile beraber anılmıştı. Hatta devam eden süreçte Tron CEO’su Justin Sun’ın Çin’de tutuklandığı bile iddia edildi. Ancak yaşanan süreç içerisinde iddiaların abartılı olduğu gözlendi.

Lütfen Bkz: Çin polisi Tron’un Çin’deki ofisine baskın düzenledi

Şimdilerde ise Tron tamamen farklı bir başlıkta Çin gündeminde. Çin Sanayi Bakanlığının hazırladığı rapora göre Tron en başarılı ikinci kripto para. Bakanlık tarafından hazırlanan raporda public blockchain’e sahip olan kripto paraların blockchain ağları analiz edildi. Analizde blockchain ağlarının teknolojik alt yapısı, uygulanabilirliliği ve yaratıcılığı  incelendi. Bu üç faktörden elde edilen sonuçlara göre Tron ikinci başarılı kripto para. Uygulanabilirlik konusunda ise Tron en başarılı blockchain ağına sahip. Listede ilk sırada EOS, üçüncü sırada ise Ethereum var.

Tron en başarılı Çin Sanayi Bakanlığına göre Tron en başarılı ikinci blockchain

Çin Sanayi Bakanlığının söz konusu derecelendirmesinde Bitcoin yaratıcılık konusunda 1’inci olmasına rağmen blockchain ağının teknolojisi konusunda oldukça başarısız bulunmuş. Bitcoin, teknoloji kategorisinde aldığı düşük not nedeniyle sıralamada ancak 11’de kendine yer buluyor.

Lütfen Bkz: Samsung artık Tron uygulamalarını destekliyor

Tron başarısını özellikle Dapps (blockchain tabanlı uygulamalar) endüstrisinde görüyoruz. Kullanıcı sayısına göre en çok kullanılan uygulamalar listesine göre Top 10’da 6 uygulama Tron’a ait. İşlem hacmine göre en yüksek işlem hacmi gerçekleştiren Dapps uygulaması ise Tron’un WINk uygulaması. Dapps uygulamalarında Top 10’da sadece EOS, Tron ve Ethereum uygulamaları bulunuyor. Çin Sanayi Bakanlığının sıralamasında da ilk üç sırayı bu kripto paralar işgal ediyor.

Tron yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap verilerine göre 1,98 cent’ten işlem görüyor. Toplam piyasa değeri ise 1,320 milyar dolar ve sıralamada 11’inci.

Tron en başarılı Çin Sanayi Bakanlığına göre Tron en başarılı ikinci blockchain

Kaynak

koinmedya_brave
X