Anasayfa Kripto para Haber Günlük kripto al sat yapanları yıkan 5 hata
koinmedya_brave

Günlük kripto al sat yapanları yıkan 5 hata

Günlük kripto al sat yapanları yıkan 5 hata
0

İşte günlük kripto al sat yapanların düştüğü 5 hata! Day Trading, piyasanın dinamiklerini iyi bilen yatırımcılar için inanılmaz bir kazanç kapısı olabilir ya da tecrübesiz yatırımcılar için, tam anlamıyla bir kabusa dönüşebilir. Peki günlük alım satım işlemlerinde nelere dikkat etmek gerekir?


Günlük kripto al sat işlemlerinde yapılan 5 hata!

Günlük kripto para alım satım işlemleri, şüphesiz internetteki en karlı girişimlerden biridir ve piyasanın dinamiklerini anlayan yatırımcılar için inanılmaz bir kazanç kaynağı olabilir.

Kripto paralarla day trading işlemini bir şans oyunu olarak görenler, bazı küçük hatalar ile hayatlarını büsbütün bir kabusa dönüştürebilirler.

Bugünkü yazımızda, günlük kripto al sat yapan yatırımcıların kar hedeflerine ulaşmalarına ve sermayelerini ve hatta hayatlarını bile mahvedebilecek birtakım hatalardan korunmalarına yardımcı olacak hususlara değinmek istedik.

Kaybetmeyi göze alabileceğinden fazlasını yatırmak

Bu, traderler tarafından göz ardı edilen en yaygın hata gibi görünüyor. Günlük işlemlerde her zaman geçerli bir kural vardır: %100 başarı garantisi yoktur.

Piyasada bazen, doğru zamanda uygulanan en güçlü strateji bile hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. Evet, sermaye ne kadar büyükse, kar o kadar büyük olur. Yine aynı şekilde, sermaye ne kadar büyükse, risk de o kadar büyük olur. 

Göz açıp kapayıncaya kadar kısa sürede bir Lamborghini satın alma hayali, insanların hayatları boyunca yaptıkları birikimleri kaybetmelerine ya da ödeyemeyecekleri kadar büyük borçların altına girmelerine yol açabilir. 

Günlük kripto al sat yapan yatırımcıların, muhtemel kazançlar uğruna rasyonelliklerini kaybetmemeleri; bunun yerine zararı karşılayabilecekleri miktarda işlem yapmaları gerekir. Bu, piyasadaki en iyi risk yönetimi stratejilerinden biridir.

Neredeyse tüm başarılı traderler, günlük hedefler koyarak, bu işe yavaş yavaş başladı. Ve duygularının, muhakeme yeteneğinin önüne geçmesine izin vermeyip, daha büyük amaca ulaştıklarında ise zirveye doğru yol aldılar.

Düşük likiditeli kripto platformlarında günlük kripto al sat yapmak

Kripto para işlemlerinde, her an, önemlidir. Yatırımcılar, piyasayı sürekli izler ve doğru zamanda doğru strateji uygulamaya çalışırlar. Bu da likiditenin, başarılı bir kripto para traderi olma yolunda çok önemli olduğunu gösterir.

Bazı ticari platformlar, belirli kripto pariteleri için daha az likiditeye sahiptir. Bu şu anlama gelir; daha düşük likiditeli bir pozisyona girdiğinizde satış emrinizin, birkaç dakika, hatta saatlerce gerçekleşmeme olasılığı çok yüksektir. 

Burada, tarderlerin, işlem emri girecekleri zaman dilimlerini iyi belirlemeleri gerekiyor. Çoğu trader hafta sonları veya gece yarısı işlem yapmayı tercih ediyor. Oysa bu zaman dilimlerinde çoğu varlık için likidite, genellikle düşüktür.

Bu nedenle, günlük kripto al sat yapan yatırımcıların belirli bir borsa seçmeleri ve çıkış yapamayacakları bir pozisyona girmemek için trade edilen varlıkların yüksek ve düşük likidite sürelerini iyi takip etmeleri tavsiye edilir.

Piyasadaki en son gelişmeleri yoksayma ve yalnızca teknik göstergelere bağlı kalma

Teknik analiz, günlük işlem yapan kripto traderleri için bir zorunluluktur. Rasyonel kararlarla yatırım yapmak ve duygusal adımları sınırlamak için iyi bir zemin sağlar. Bununla birlikte, teknik analizlere ve göstergelere gereğinden fazla önem vermek sakıncalı olabilir. 

Günlük kripto al sat işlemlerinde kullanılan ortak stratejilerden biri Bitcoin ve seçilen herhangi bir varlık arasındaki korelasyondur. Altcoinlerin, Bitcoin’in fiyat hareketlerini takip ettiği yönünde yaygın bir şekilde benimsenen bir görüş var.

Zira kripto para piyasasının hatırı sayılır bir bölümünde, en büyük kriptonun fiyat hareketleri diğer alternatif dijital paraları genellikle etkilemiştir.

Bununla birlikte, teknik analizin başarı oranını belirleyen göstergelerden daha güçlü bir şey varsa, o da; piyasa haberleridir. Traderler işlem yaparken, teknik analiz kadar önemli olan, son dakika haberlerini de dikkate almalıdır.

Doğrudan cüzdanlardan para yatırma

Pek çok kripto ürününün alım satım amacıyla tasarlanmadığını belirtmekte fayda var. Transferler başlatılırken geçen zaman, kullanıcı kimliğinin doğrulanması ve onaylanması için harcanan zaman, günlük işlemlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini etkiler.

Bu nedenle, yatırımcılara, trade etmeyi düşündükleri tüm sermayelerini bir borsaya aktarmaları ve ledger cüzdanlar yerine borsa cüzdanından günlük kripto al sat işlemi başlatmaları önerilir.

Duygulara dayalı alım satım

Bu zamana kadar, fırsatları kaçırma korkusu (FOMO), birçok traderi batırdı ve yatırımcılara çok fazla hayal kırıklığı yaşattı. Çoğu trader, kaçırmak üzere olduğunu zannettiği treni yakalamaya çalışırken duygularına güveniyor. Teknik analiz söz konusu olduğunda duygusal kararlara yer olmadığını belirtmek gerekir.

Traderler, son 30 dakikada %30 yükselen bir varlığı satın almak için acele etmemeliler. Fiyat hareketinin sahte olup olmadığını doğrulamak için son dakika haberleri ve hacim gibi göstergeler takip edilmeli.

Kaynak

koinmedya_brave
X