Anasayfa Ethereum Ethereum’da boğa hareketi hazırlığı – On-chain hacim düştü

Ethereum’da boğa hareketi hazırlığı – On-chain hacim düştü

Ethereum’da boğa hareketi hazırlığı – On-chain hacim düştü
0
koinmedya_googlenews

Ethereum’da boğa hareketi için hazırlık olabilir. Analistler, ETH on-chain hacmini düşmesine dikkat çekiyor. 


Ethereum’da boğa hareketi hazırlığı

Ethereum (ETH), son hafta ve günlerde Bitcoin fiyatını çok yakından izliyordu. Geçtiğimiz Salı günü ise BTC’den bağımsız olarak boğa momentumu kazanabilmişti. Ancak bu hareket kısa ömürlü oldu ve yeniden mevcut fiyat seviyesine doğru geri çekildi.

Analistler ise şimdi Ethereum’un kısa vadede önemli bir boğa hareketi için pozisyon aldığı konusunda fikirlerini dile getiriyor. ETH şu an çok güçlü bir desteğin üzerinde işlem görüyor.

Ethereum 180 dolarda güçlü destek buldu

Ethereum şu an 183 dolardan işlem görüyor. Önceki gece gördüğü 180 dolarlık dipten bir miktar yükselmiş görünüyor.

ETH’nin 180 doları ziyaret etmesinden sonra kaydettiği hızlı sıçrama, bu bölgede önemli bir destek olduğuna işaret ediyor. Geçen haftaki büyük ralli sırasında Ethereum fiyatı 200 dolara kadar çıkmış ve o zamandan bu yana 180 dolar güçlü destek olarak görev yapmaya başlamıştı.

İlgili – Hafta başı Ethereum fiyat görünümü – Hedef 200 dolar

Söz konusu ralli sonrası ise Ethereum 190 bölgesinin alt sınırında güçlü direnç ile karşılaştı. Bu da kripto paranın 180 dolar ile 190 dolar arasındaki göreceli olarak dar bir aralıkta sıkışıp kaldığına işaret ediyor.

Bu dar aralıkta işlem görme formasyonu, bir de on-chain hacminin düşmesine de denk geliyor. TokenAnalyst’in verilerine göre, son 24 saatte on-chain hacim yüzde 11 düştü.

TokenAnalyst tweetinde bu verileri şöyle açıkladı: “4 saat ETH Ağı İstatistikleri: Fiyat 185.19 dolar (-%0.9). ETH on-chain hacim: 371 milyon dolar (-%11.1). Aktif göndericiler: 228 bin (-%0.9). Aktif alıcılar: 96 bin (-%4.4)”

https://twitter.com/thetokenanalyst/status/1189859564642066433?s=20

ETH kısa vadede daha fazla kazanç için pozisyon alıyor

Ethereum şu an konsolidasyon aşamasında. Buradan kurtulunca hangi yöne doğru gidecek? Analistler, fiyatın güçlü bir destek seviyesinin üzerinden işlem görmesinden hareketle daha fazla yükseliş beklentisini dile getiriyor.

İlgili – Vitalik Buterin: Ethereum 2.0 Dünya Bilgisayarı olacak

Twitter’deki popüler kripto analist Mayne, son tweetinde haftalık grafik üzerinde ETH’nin şu an boğa olduğunu söylüyor. Çünkü mevcut fiyatın altında güçlü bir destek seviyesi yatıyor.

Mayne şöyle yazdı: “Muhtemelen BTC bugün 16k’yi görmez. Ancak haftalık ETH grafiğine bakınca boğa olmaktan kendimi alamıyorum. Yine de paylaşımlarımın altında çok sayıda ayı var.”

Bunu söyledikten sonra da tweetindeki grafiğe dikkat çekerek, Ethereum için dip seviyesinin oluştuğunu belirtiyor.

Kaynak

Etiketler:
X