Anasayfa Altcoin Çin Sanayi Bakanlığının başarılı kripto para sıralaması
koinmedya_brave

Çin Sanayi Bakanlığının başarılı kripto para sıralaması

Çin Sanayi Bakanlığının başarılı kripto para sıralaması
0

Çin Sanayi Bakanlığı tarafından public blockchain kullanan başarılı kripto para sıralaması yayınladı. Sıralamaya damga vuran kripto para ise EOS. Bitcoin sıralaması ise şaşırtıyor.


Başarılı kripto para sıralaması

Çin devletinin kripto para ve blockchain ilgisi günden güne artıyor. Belki de Merkez Bankası kripto parasını çıkaracak olan ilk ülke Çin devleti olacak. Geçtiğimiz günlerde tek parti ile yönetilen Çin’in yönetimindeki partisi, Çin Komünist Parti Çin Başkanı Xi Jinping liderliğinde toplandı. Siyasi Büro toplantıları olarak adlandırılan toplantıda Komünist Parti lideri ve Çin Başkanı Xi Jinping, blockchain teknolojisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için aşağıdaki haber linkine tıklayabilirsiniz.

Lütfen Bkz: Çin Başkanı Xi Jinping liderliğinde toplanan Siyasi Büronun gündemi blockchain

Bugün ise Çin Sanayi Bakanlığı tarafından başarılı kripto para sıralaması yayınladı. Daha doğrusu başarılı public blockchain sıralamasını yayınladı. İlk sırada ise EOS var.

Çin Sanayi Bakanlığının başarılı kripto para listesini aşağıdaki tabloda görüyoruz. Çin Sanayi Bakanlığı kripto paralar için üç gösterge hesaplıyor. Bu göstergeler:

i- Teknoloji

ii- Uygulanabilirlik

iii- Yaratıcılık

kripto para sıralaması Çin Sanayi Bakanlığının başarılı kripto para sıralaması

Çin Sanayi Bakanlığı yukarıdaki endekslerin toplamından başarılı kripto para sıralaması elde ediyor. EOS, 151,8 puanla 1’inci sırada. EOS’u 141 puanla TRON, 135,8 puanla Ethereum takip ediyor. Bitcoin ise top 10’a giremiyor. Listede Steem, Qtum, Neo ve XLM blockchain’leri de bulunuyor.

Lütfen Bkz: Çalınan kripto paralarım için başvurabileceğim bir makam var mı?

EOS, Çin Sanayi Bakanlığı sıralamasına göre 1’inci sırada olmasına rağmen CoinMarketCap sıralamasında Tether ve Litecoin’in ardından 7’inci sırada. EOS, yazının kaleme alındığı saatte 3,32 dolardan işlem görüyor. EOS geçtiğimiz Haziran ayında 8,5 doların üstüne çıkarak 2019 yılının rekorunu kırdı. Aşağıdaki grafikte EOS fiyatlarında Mayıs 2019 sonrası fiyat değişimini görüyoruz.

kripto para sıralaması Çin Sanayi Bakanlığının başarılı kripto para sıralaması

Kaynak

koinmedya_brave
X