pawnhub_koinmedya
Anasayfa Kripto para Haber Bitcoin (BTC) 9K mücadelesi verirken Ethereum (ETH) ne yapıyor?

Bitcoin (BTC) 9K mücadelesi verirken Ethereum (ETH) ne yapıyor?

Bitcoin (BTC) 9K mücadelesi verirken Ethereum (ETH) ne yapıyor?
0
koinmedya_googlenews

Ethereum (ETH) ne yapıyor bu sıralar? Belli bir aralığa sıkışıp kalan ETH nasıl bir görüntü veriyor? ETH adına Kasım ayında bizi neler bekliyor olabilir? ETH’nin son durumu ile ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.


Ethereum (ETH) ne yapıyor?

  • Ethereum bir düşüş yaşadıktan sonra 180 dolar destek alanının altında işlem görüyor.
  • Bitcoin baskı altında ve 9000 dolar üzerinde kalma mücadelesi içinde.
  • ETH saatlik tabloda, 183 dolar direnci civarında oluşan aşağı doğru giden bir trend söz konusu.
  • ETH/USD eğer 183 dolar ve 185 dolar direncini aşabilirse paçayı kurtardı demektir.

ETH ve BTC benzer şekilde dolar karşısında yenilmemek için büyük çaba sarfediyorlar. Ancak ETH büyük ihtimalle 175 dolar destek seviyesi görecek. 

Ethereum fiyatı teknik analiz

Geçtiğimiz bir kaç seansda Ethereum için 185 dolar destek seviyesinin altına giden bir seyir gördük.  Hatta 185 dolar ve 100 saatlik basit hareketli ortalama altında bir kapanışa da şahit olduk.

koinmedya_brave

Sonunda ETH 180 dolar altına inip gün ortasında 177 doları gördü. Şu sıralar yukarı doğru bir düzeltme yaşayan ETH, an itibariyle 182 dolardan işlem görüyor.

Ethereum fiyatı %23.6 fib. retracement seviyesinin üstünde kalmayı başardı. Ama önceki destek noktası olan 185 dolar artık bir direnç alanı ve yukarı doğru çıkmayı engelliyor.

Ayrıca ETH/USD paritesi %50 fib.retracement seviyesini test edemedi. En önemlisi ise saatlik ETH/USD tablosunda 183 dolar direncini oluşturan aşağı doğru hareket de aynı görüntüyü destekliyor.

100 saatlik hareketli ortalama ise 183 dolar seviyesinde. Bu nedenle 183 dolar üzerine doğru bir hareket 185 doları görmemizi olanaklı kılabilir. Bir sonraki 188 dolar kilit direnç seviyesi eğer aşılabilirse ardından 190 dolar gelecektir.

Aşağı doğru giden hatta ise 178 dolar destek seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Ana destek seviyesi 175 dolar civarında, bu seviyede boğaların devreye girmesini bekliyoruz. Eğer aşağı doğru gidiş 175 dolar kırarsa daha fazla kayıp karşımıza çıkabilir ve 172 ile 170 doları da görebiliriz.

Ethereum (ETH) ne yapıyor

Tabloda ETH fiyatı 180 doların üstünde durma mücadelesi veriyor. Ya 185 dolar direncini kıracak ya da daha fazla kayıpla 175 dolar desteğine inecek. Unutmamalı ki, 175 dolar altına giden bir kırılma hiç de kolay olmayacak. Arkasından 165 doları görme ihtimali kuvvetlenecek.

ETH Teknik göstergeler

Saatlik MACD – ETH/USD MACD aşağı bölgede yavaş yavaş hız kazanıyor.

Saatlik RSI – ETH/USD  RSI aşağı doğru hareket içinde 40 seviyesine doğru ilerliyor.

Ana destek  – $175

Ana direnç – $185

Ethereum (ETH) haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz

Kaynak 

Etiketler:
X